Ekonomi Bilgileriİnternet ve Sosyal Medya

YouTube SEO Rehberi 2019

YouTube SEO Rehberi: Şu anda, dünyanın dört bir yanında YouTube 2. en büyük arama motoru. Kanalınızda videolarınız varsa, sizi zengin yapabilir. Ancak, doğru YouTube SEO rehberini izlemelisiniz. Aksi takdirde, videolar hiç bir zaman daha iyi sıralamaz. Başarı blogcularının çoğu, videoları sıralamak için benzersiz teknikler kullanmayı önerir. Ama bu şekilde değil. Rehberinizi takip edebilir veya benzersiz ipuçları da yapabilirsiniz. YouTube SEO nedir, nasıl yapılır? Bu alanda yeni iseniz, bu 7 ipucu takip etmeli ve hızlı bir şekilde başarı elde etmelisiniz.

1- Video Özgünlüğü

YouTube için mükemmel video oluşturma en önemli. Bu varlığa sahip değilseniz, başarı elde edemezsiniz. Aslında, telif hakkıyla korunan bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Telif hakkıyla korunan bir sorununuz olduğunda, kanalınıza zarar verebilir. Engel yiyebilirsiniz. En iyi videoları yapmak için video düzenleme araçlarını kullanabilirsiniz. Kendi anlarınızı kaydedebilir ve YouTube’da yükleyebilirsiniz. Ancak asla başka videoları yüklemez ve asla YouTube’un başarısını getirmez. 

2- Çekici Başlık Kullanımı

Çekici, yaratıcı ve farklı bir başlık ekleyerek, her zaman en büyük başarıyı getirir. En iyi YouTuber ve kanallarını takip edin. Neden başarılı oldular, neden videolarının büyük saatleri var? Bunu düşünürseniz, görüyorsunuz, farklı başlıklar kullanıyorlar. Çoğu kişi , sırada yer almak için bazı YouTube SEO araçlarının olduğunu düşünüyor . Ancak, hiçbir tür araç yok. Sadece bazı teknikler var. Çekici, farklı bir video başlığı ekleyebiliyorsanız, bir gecede popülerlik kazanmalısınız. Çünkü izleyicinin ilk izlenimini getiriyor. Daha fazla görüntüleyen çekmek için video başlıklarında trend olan bazı şeyleri saklayın.

3- Anahtar Kelime İçeren Başlık

Doğru başlığı seçmeden önce YouTube anahtar kelime araştırması yapmalısınız. Çünkü başarının ana odağı budur. Doğru bir anahtar kelime araştırması yoksa, işiniz başarısız olur. YouTube’a gidin ve arama kutusundaki herhangi bir şeyi arayın. Fakat yazdıktan sonra arama yapmayın. Sadece YouTube’daki alakalı önerileri inceleyin. Alakalı anahtar kelime başlıklı videolarla karşılaşacaksınız.  Başlık yapısını takip edebilir, ancak farklı yapabilirsin. Sadece kurallarına uyun ve izleyiciler için akıllı ve çekici bir başlık oluşturun.

4- Uzun Ve Güzel Açıklama

Videolarınızı yükledikten sonra, uzun, çekici ve SEO dostu bir meta açıklama yazmanız gerekir. Çünkü devasa manzaralar elde etmek önemlidir. Yeterli başarı elde edeceğinizi düşünüyorsanız, en az 250 kelime meta açıklaması yazmalısınız. Çünkü gizli YouTube SEO taktikleridir. Anahtar kelimelerinizin açıklamada yer almasını sağlayın ve ayrıca video hakkında kısa bir özet yazın. Bu, görüntüleyenlerin videonuzu anlamalarına yardımcı olur.

5- Video Dosya Adının Özenli Yazımı

Videolarınızı yüklemeden önce, anahtar kelimelerinizi dosya adında tutarsanız, bu, YouTube video sıralamasını yükseltmeye yardımcı olabilir. Peki bu adım nasıl yapılır? Bir video kaydettiğinizde, rastgele bir dosya adı olarak kaydedilecektir. Ancak kendi anahtar kelime hedefli adınızı kullanarak yeniden adlandırmanız gerekir. Örnek: youtube-seo.videosu-2019.mp4 (büyük görünümler elde etmek için daha iyi yardımcı olur). Ayrıca, daha iyi trafik için geçerli yıl adını, en iyi ya da diğer şeyleri de tutabilirsiniz.

6- Uzun Videolar Yüklemek

Bu da son ve en önemli nokta. Uzun videoları bu alanın en büyük kollarından biri tutmak. Büyük görüşler, en iyi sıralamalar almayı düşünüyorsanız, 5 dakikadan uzun videonuz olmalıdır. Buna dikkat et, daha uzun videolar, daha çok sıralama. Yani, çok uzun videolarınız varsa, kanalınızın gece gündüz canlılığı var. Ancak 5 dakikadan kısa videolarınız varsa yeterince başarı elde edemezsiniz. Ancak, mesela eğitici tabanlı bir kanalınız varsa, 5 dakika ila 15 dakika videolar yükleyin. Çünkü öğrenciler bu uzunluktaki videoları sever. Hedef kitlenize uygun uzunlukta videolar çekin.


Youtube SEO Hakkında Son Sözler

Bu en büyük 2. arama motorunda, yeterince abone, video ve görüntü varsa, birkaç günlüğüne çok daha iyi olacaksınız. Çünkü bu video platformunu kullanarak para kazanabilirsiniz. Bu 7 YouTube SEO ipucunu ve püf noktalarını dikkatli bir şekilde izleyin ve bloglama kariyerinize yerleşin.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Ortalama: / 5. Oy sayısı:

Etiketler

1 Yorum

  1. Youtube konusunda her zaman eksik hissediyorum. Okuduğum her bilgi beni bir adım daha ileri götürüyor. Montaj konusuna takılıyorum biraz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu