YÖKDİL ve YDS Puan Hesaplama 2019

YÖKDİL ve YDS puanını hesaplamak dilediğiniz bireyin dil testinde doğru cevaplamış bulunduğu soru miktarını alttaki YDS puan hesaplama aracına girdikten sonra hesapla butonuna basınız.

YDS nedir?

YDS, yabancı dil tazminatı alabilmek isteyen kamu personelinin, doçent adayları ile hekime ve sanatta yeterlik işlevini gerçekleştirmesine başvuracak adayların ve yüksek lisans programlarına giriş gerçekleştirme isteyen lisans mezunlarının yabancı dil bilgi kapasitesi civarını saptamak hedefiyle ilkbahar ve sonbahar zamanları olmak üzere senede iki kez oluşturulan Yabancı Dil Sınavının kısaltmasıdır.

YDS puanı nedir?

Yabancı Dil Sınavına giren adayların sınavda aldığı puandır.

YDS’de başarılı olmakamacıyla YDS’den en az kaç puan alabilmek gerekir?

Yabancı dil koşulunun sağlanması amacıyla YDS’den doçent adaylarının 100 üzerinden en az 65, hekime ve sanatta yeterlik işlevini gerçekleştirmesine başvuracak adayların 100 üzerinden en az 55 puan almaları gerekir. Doçentlik Bilim Sınavına Almanca, Fransızca ya da İngilizce dışında bir yabancı dil sınavı neticesi ile başvurulmak isteniyorsa, bu dilin Üniversitelerarası Kurul doğrulusunda kabul edilmesi ve bu dilden YDS’de 65 ya da daha yüksek puan alınması gerekir. Bilim/sanat kısmı bir yabancı dille alakalı olanlar, yabancı dil sınavına diğer bir dilden girmek zorundadır.

YDS testlerinde netler nasıl hesaplanıyor?

Yabancı Dil Sınavında net hesaplaması yapılırken hatalı cevaplanan sorular, doğru cevaplanan soruları etkilememektedir. Bu amaçla Yabancı Dil Sınavında yapmış bulunduğunuz doğru sayıları hiç bir eksiltme yapılmadan direkt olarak net sayılarınıza yansımaktadır.

YDS puan hesaplama aracıyla hangi dillerdeki YDS puanlarını hesaplayabilirim?

Hesaplama.net YDS puan hesaplama aracıyla 80 soruluk testlerden meydana gelen her dildeki testler amacıyla YDS puanlarınızı hesaplayabilirsiniz.

YDS Puanı nasıl hesaplanır?

Yabancı Dil Sınavında bütün soruları doğru cevaplayan bir aday 100 puan alabilmektadır. Kısacası her doğru cevaplanan soru adaya 1,25 puan kazandırmaktadır.

YÖKDİL ve Yabancı Dil Sınavı (YDS) Puan Hesaplama 2018 aracını siteme nasıl eklerim?

YÖKDİL ve Yabancı Dil Sınavı (YDS) Puan Hesaplama 2018 aracımızı sitenize ekleyerek sahip olunan ziyaretçilerinize basitçe değişik bir içerik sunarken aynı vakitte yeni ziyaretçiler elde etme fırsatı da yakalarsınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu