İtalyan Makarna Çeşitleri İle Mest Olma Zamanı

italyan makarna çeşitleri

Küçük büyük demeden her yaş grubunun sevdiği yemek türlerinden biridir makarna. Hem pratik bir şekilde hazırlanışından hem de lezzetinden dolayı, evlerde en çok pişen lezzet olan makarnanın şüphesiz en güzeli İtalyan Mutfağı ile harmanlanmış olanıdır. Sonuçta, İtalya ve makarna ayrılamaz bir ikili. İtalyan makarna çeşitleri ile ünlü olan İtalya için, gönül rahatlığıyla makarna ülkesi denilebilir. En leziz İtalyan makarna sosları ile hazırlanmış olan mükemmel bir İtalyan makarnasına kim hayır diyebilir ki?

İtalyan makarna çeşitleri nelerdir?

İtalyan makarna çeşitleri, İtalyan Mutfağı sevenlerin hiçbir zaman hayır diyemeyeceği bir lezzet. Türkiye’de sadece birkaç çeşitten ibaret olan İtalyan makarna çeşitleri, İtalya’da sınır tanımayan bir çeşitliliğe sahip. Eataly İtalyan restoran ise, bu zengin çeşitliliği sizlerle buluşturan tek kaynak olma özelliğini taşıyor. Eataly İtalyan restoran tarafından sunulan İtalyan makarna çeşitleri arasında neler yok ki? Günlük üretilen taze makarnalar İtalyan makarna çeşitleri arasında en çok beğenilen lezzetlerden.

-Fettucine; Semolina unu ve yumurta ile yapılan Fettucine, İtalyan makarna sosları arasından en çok  Ragu alla bolognese ile uyum sağlıyor.

– Tagliolini All’uovo: En ince makarna olan Tagliolini All’uovo, yine semolina unu ve yumurta ile yapılıyor.

-Spaghetti All’uovo: Normal makarnadan biraz daha uzun olan bu çeşidin yapımında da semolina unu ve yumurta var.

– Spaghetti Alla Chitarra Al Nero: Bu muhteşem makarnanın sırrı, özel balıkçıdan alınan taze kalamar mürekkebi, yumurta ve semolina unu.

– Orechiette: Taze İtalyan makarna çeşitleri arasında ayrı bir yere sahip. Elle yapılan makarnada yumurta kullanılmazken semolini unu yine başrolde.

-Tortellini: İtalyan makarna çeşitleri arasında vazgeçilmez bir klasik olan ve içinde dana eti ile parmesan bulunan tortellini, tamamen el yapımı.

– Ravioli Ai Formaggi: İşte İtalyan makarna çeşitleri arasından bir klasik daha! İçinde gorgonzola, ricotta bra duro ve parmesan peynirleri bulunan ravioli servisi aslında sadece tereyağı ile servis ediliyor.

-Lasagne: Yine muhteşem bir lezzet. Geniş dikdörtgenler şeklinde olan lasagne, İtalyan makarna sosları arasından bolonez ve bir klasik olan beşamel ile servis ediliyor. 4 kat şeklinde sunulan bu lezzetin her katına sos dökülüyor ve ortaya bir şaheser çıkıyor.

Taze İtalyan makarnalarının yanı sıra, Spaghettone, Panchero, Calamaro, Vesuvio, Rigatone, Zito-C-Rigato, Casarecce, Brichetti, Taglierini gibi vazgeçilmez İtalyan makarna çeşitleri Eataly İtalyan restoran menülerinde sizi bekleyen lezzetlerden sadece birkaçı.