WordPress güncelleme kapatma: Tüm WordPress kullanıcıları için, aşağıdaki şekilde gösterildiği gibi, yüklü WordPress sürümü için herhangi bir yükseltme mevcutsa, WordPress güncelleme bildiriminin gösterge tablosunda görüntülenmesi gerçekten rahatsız edici bir durumdur.  WordPress en son sürüme yükseltilene kadar uyarı silinmez. Benzer şekilde, yüklü eklentiler ve temalar için güncelleme bildirimi, WordPress panosunda, eklentilerinde ve tema sayfalarında görüntülenir. Aslında güncellemelerin mevcut olduğunu bilmek iyidir, ancak diğer kişiler adına (örneğin, müşteriler) WordPress’in birden fazla kurulumunu sürdüren yöneticiler, bu kurulumların kullanıcılarına eklenti veya tema güncelleme bildirimlerinin gösterilmesini istemeyebilir veya gözü rahatsız edebilir. Bu makalede, çekirdek WordPress için güncelleme bildirimlerinin yanı sıra eklenti ve temalara ait güncelleme uyarılarının nasıl devre dışı bırakılacağını göstereceğim. Yani wordpress, tema, eklenti güncelleme uyarısını kaldırmak için buradaki yöntemleri izleyebilirsiniz.

Bu makalede, WordPress’teki güncelleme bildirimlerini ve diğer bildirimleri devre dışı bırakmak için kullanabileceğiniz bazı basit ipuçları bulacaksınız. İşte wordpress güncelleme kaldırma kodları ve eklentileri…

WordPress Güncellemeleri Kapatma Kodu

Aşağıdaki kodu aktif temanızın functions.php dosyasına ekleyin. WordPress güncelleme bildirimini ve sihirbazını kaldıracaktır.

add_action('after_setup_theme','remove_core_updates');
function remove_core_updates()
{
if(! current_user_can('update_core')){return;}
add_action('init', create_function('$a',"remove_action( 'init', 'wp_version_check' );"),2);
add_filter('pre_option_update_core','__return_null');
add_filter('pre_site_transient_update_core','__return_null');
}

WordPress Eklentileri Güncelleme Bildirimi Kapatma Kodu

Aşağıdaki kodu aktif temanızın functions.php dosyasında en sona ekleyin. Yüklü tüm eklentilerin güncelleme bildirimlerini kaldıracaktır.

remove_action('load-update-core.php','wp_update_plugins');
add_filter('pre_site_transient_update_plugins','__return_null');

WordPress Bütün Güncelleme Bildirimlerini ve Uyarılarını Kaldırma Kodu

Aşağıdaki kodu aktif temanızın functions.php dosyasına ekleyin. Bu kod eklentiler, temalar ve WordPress ile ilgili tüm güncellemeleri içerir.

function remove_core_updates(){
global $wp_version;return(object) array('last_checked'=> time(),'version_checked'=> $wp_version,);
}
add_filter('pre_site_transient_update_core','remove_core_updates');
add_filter('pre_site_transient_update_plugins','remove_core_updates');
add_filter('pre_site_transient_update_themes','remove_core_updates');

WordPress Güncelleme Kapatma Eklentisi

Bu eklentileri yükler ve etkinleştirirseniz, etkin WordPress’iniz, eklentileriniz ve temalarınızın en son sürümüyle kendinizi güncel tutmanız gerekir; böylece blogunuz veya web siteniz güvenlik açıklarına veya performans sorunlarına karşı hassas olmayacaktır. Eklentiyi kısa bir süre için devre dışı bırakın ve kendinizi güncelleyin.

1- Disable All WordPress Updates

Bu eklenti, WordPress’inize yüklenen tüm eklentilerin ve temaların tüm güncelleme bildirimlerini devre dışı bırakır. Ayrıca WordPress güncelleme sihirbazını da devre dışı bırakır. r! Lütfen tüm kullanıcıları & cronjobs dahil olmak üzere yönetici kontrol panelinden şimdi güncelleyin ve tüm bildirimlerin görüntülenmesini önleyin. Tüm güncelleme bildirimlerini Eklentiler sayfasından, gösterge tablosundan ve Güncellemeler sayfasından kaldıracaktır.

2- Disable WordPress Core Updates

Bu eklenti, WordPress’in çekirdek güncellemelerini kontrol etmesini engeller ve herhangi bir bildirimin yönetici alanında görüntülenmesini önler. Yani bu eklentinin yardımıyla, gösterge tablonuz WordPress Update nags’tan kurtulacaktır. Güncellemeler sayfasından tüm güncelleme bildirimlerini de kaldıracak. Güzel bir wordpress otomatik güncelleme kapatma eklentisidir.

3- Disable WordPress Plugin Updates

Eklenti, WordPress’in eklenti güncellemelerini kontrol etmesini engeller ve Eklentiler sayfasında, gösterge tablosunda ve Güncellemeler sayfasında bildirimlerin görüntülenmesini engeller. Pratik bir  wordpress eklenti güncelleme kapatma eklentisidir.

4- Disable WordPress Theme Updates

Eklenti, WordPress’in eklenti güncellemelerini kontrol etmesini önler ve herhangi bir bildirimin Tema sayfası, kontrol paneli ve Güncellemeler sayfasında görüntülenmesini önler. İyi bir wordpress tema güncelleme kapatma eklentisidir.

Bu makalenin yardımıyla, WordPress panonuzda görünen Plugin ve Tema Güncelleme Bildirimleri ile WordPress güncellemelerini Devre Dışı Bırakmayı kesinlikle başarabileceğinizi umuyorum. Aynı konuda herhangi bir sorgu veya öneriniz varsa, bizimle paylaşın…

1 Yorum

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

10 + on =