Whatsapp en güncel mesajlaşma platformlarından biridir. Mobil platformlar için vazgeçilmezdir whatsapp. Fakat bazen gerek telefon değişikliği gerek de telefonunuza format atmanız için whatsapp uygulamanızı silmeniz gerekebilir. Bu durumda verilerinizin kaybolmamasını istiyorsanız whatsapp yedekleme nasıl yapılır adlı makalemizi okuyabilirsiniz. Whatsapp messenger uygulamanızda yedekleme yapabilmeniz için öncelikle telefonunuzda giriş yapılmış bir gmail hesabınızın olması gerekmekte. Aksi takdirde yedekleme işlemini gerçekleştiremezsiniz.

İnternet bağlantınızın da bağlantılı olduğunu emin olduktan sonra yedekleme işlemine başlayabilirsiniz. Whatsapp uygulamanızı açtıktan sonra sağ üst köşede bulunan sekmesine tıklayınız. Açılan pencerede “Sohbetler” menüsüne giriş yapınız. Ardından sohbet yedeği sekmesine tıklayarak yedekleme yapacağınız pencereyi açınız. Açılan pencerede yeşil kutu içerisinde yazılan yedekle sekmesine tuşlayarak işleme başlayınız. Yedekleme işlemi başladıktan sonra 1 dakika kadar beklemelisiniz. Yedekleme işlemi tamamlandıktan sonra size gereken bilgilendirmeyi yapacaktır Whatsapp uygulaması.

Whatsapp uygulamasını tekrardan yükledikten sonra sizlere yedeklenen dosyaları geri yüklemek isteyip istemediğinize dair bir uyarı ekranı gelecektir. Uyarı ekranından geri yükle seçeneğini seçerek geri yükleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

S60 Telefonlarınız da yedekleme işlemi yaptıysanız yeni telefonunuza yedeklediğiniz dosyaları geri yükleyebilmek için hafıza kartınızı takmanız gerekmektedir. Fakat SD kart kullanmıyorsanız telefon hafızanızda bulunan “wa” dosyasını yeni telefonunuza aktarmanız gerekmektedir. Aksi takdirde whatsapp yedekleme işlemini gerçekleştiremeyeceksiniz ve yedeklediğiniz dosyalarınızı ve sohbetlerinizi kaybetme tehlikesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

PAYLAŞ