Whatsap günümüzde mesajlaşmak için en sık başvurulan uygulamalardan biridir. Video gönderme, resim, dosya gönderme, emoji kullanma, mesaj – sesli mesaj gönderme gibi çok fazla seçenekle karşımıza çıkar. Ancak telefonumuzu – cihazımızı kaybetme, format atma, verilerin kaybolması veya whatsabı sileceğimiz durumlarda mesajlarımızın kaybolmasını istemiyorsak yapmamız gereken şeyler vardır. Bu da Whatsapp yedeklemedir. Peki, bu yedekleme nasıl yapılır?

  • Yedekleme işlemi oldukça basittir.
  • Yapmanız gereken whatsapp yüklü cihazınızdan:
  • Ayarlar – Sohbet Geçmişi – Sohbet geçmişini yedekle
  • Bölümüne gitmek ve “evet” bölümüne tıklamaktır. Bu sayede Whatsapp mesajlarınız kaydedilmiş olacaktır.

Whatsapp mesajları yedeklemesi sim karta veya telefona özeldir. Eğer whatsapı sildiyseniz ve geri yüklüyorsanız yedeklemeye gerek kalmadan whatsapı açtığınızda karşınıza eski bilgilerinizi kaydetmek isteyip istemediğiniz konusunda bir mesaj alırsınız. Bu mesaja evet diyerek eski bilgilerinizi geri getirmeniz mümkündür. Aslında whatsap mesajlarınızı hem kendi bünyelerindeki internet ortamında hem de telefonunuzda kaydetmektedir. Bu sayede bilgileriniz asla kaybolmaz.

Ancak telefonda kaydedilen bilgiler haftalık olarak kaydedilir ve daha sonra yeni bilgiler eklenip silinir. Bu haftalık olarak bilgilerinizi kaydedebilirsiniz. Ayrıca eğer telefonunuz bozulduğunda veya kullanılamaz hale geldiğinde sim kartınızı başka bir telefona koyarak da whatsapp bilgilerinizi geri yükleyebilmeniz mümkün. Sadece telefon ya da sim kartı işinizi görecektir. Dünyada ünlü bir mesajlaşma uygulaması olan whatsapp’ı yukarda belirtilen yönergeler doğrultusunda bilgilerinizin kaybolmasını engelleyebilirsiniz ve bu bilgilerinizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

PAYLAŞ