Araçlar

Vize Final Ortalama Hesaplama 2020 (Üniversite Not Hesaplama)

Vize final hesaplama ve vize final ortalama robotu

Vize Final Ortalama Hesaplama Robotu

Hesaplama şeklini seçtikten sonra dilenen vize ve final puanları ile beraber ortalamaya katkılarını bildiren miktarları alttaki hesaplama aracına giriniz ve sonrasında hesapla butonuna basınız.

Vize Nedir?

Öğrencilerin başarılarını tartmak amacıyla üniversitelerde oluşturulan sınavlara vize sınavı denir. Hem de vize sınavları final sınavından evvelce yapılır ve ortalamaya tesiri genellikle final sınavından daha azdır. Vize sınavlarının tarihi fakülte dekanlığınca vizeden en az 2 hafta evvelce açıklanır ve tarihler açıklandıktan sonra vize tarihini ileri bir tarihe ertelemek yönetmelikte yasaklanmıştır.

Final Nedir?

Üniversitelerde vize ya da vizelerin sonrasında devre neticesinda oluşturulan sınava ise final adı verilir. Genelde vizelere miktarlara daha yüksek bir ağırlığa sahiptir.

Vize Final Ortalama Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

Her bir vize ve final puanı, ortalamadaki ağırlığını gösteren miktar ile çarpılır ve çarpımların neticesi toplanır. Bu toplamın 100’e bölünmesiyle de dersin ortalaması elde edilir. Üniversitenin kullandığı not sistemine göre bu puan harf notuna dönüştürülür ve öğrencinin transkriptine işlenir.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Ortalama: / 5. Oy sayısı:

Türk Ülküsü

Türk Ülküsü sitesi ana yönetici hesabıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu