İnternet ve Sosyal Medya

En İyi Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri 2019

Ücretsiz ve kaliteli en iyi stok fotoğraf siteleri listesi.

Ücretsiz Stok Fotoğraf Sitesi Listesi: Stok fotoğraf,  telif hakkı olmayan bir şekilde satın alınıp satılabilen ve ticari tasarım amaçlı kullanılabilen fotoğraflardır. Coğrafi mekanlar, görülecek yerler, doğa, olaylar veya insanların profesyonel olarak çekişmiş fotoğraflarına stok fotoğrafçılık denir. Aynı zamanda çizimler ve animasyonlar için de “stok” tabiri kullanılmaktadır.

Ücretsiz Stok Fotoğraf Siteleri

Bu yazımızda en iyi ücretsiz stok fotoğraf siteleri listesini bulabilirsiniz.

Pixabay.com

Görsel İndirme Sitesi: Pixabay

Pixabay, telif hakkı içermeyen resimler ve videoların paylaşıldığı canlı bir reklam öğesi topluluğudur. Tüm içerikler Creative Commons CC0 altında yayınlanmakta, bu sayede izin almaksızın, ticari amaçlarla bile olsa herhangi bir ücret ödemeksizin kullanmak mümkün, yasal ve güvenli olmaktadır. Türkçe olarak da hizmet veren sitede anahtar kelime bazlı arama yapabilirsiniz.

Pexels.com

Pexels lisansı altında lisanslanan yüksek kaliteli ve tamamen ücretsiz stok fotoğraflarını bu sitede bulabilirsiniz. Tüm fotoğraflar güzel bir şekilde etiketlenmiştir. Kolay ve hızlı arama yapabilirsiniz.

Wallpaperscraft.com

Temelde arka fonlar ve wallpaper galeri olsa da oldukça kaliteli fotoğraflar bulabileceğiniz bir sitedir.

Wall.alphacoders.com

Oldukça kaliteli bir stok fotoğraf sitesidir. HD animasyonlar, çizimler ve fotoğrafları ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Hdwallpapers.in

Bir masaüstü arka plan fotoğraf sitesi olan bu sitede ilginç fotoğraflar indirebilirsiniz.

Unsplash.com

Bir milyon civarında ücretsiz yüksek çözünürlüklü fotoğraf arasında başka sitelerde yer almayan fotoğrafları bulabilirsiniz.

Stocksnap.io

StockSnap’ın etiket tabanlı kategori sistemini kullanarak, ihtiyaçlarınız için doğru görselleri bulmanıza yardımcı olacak bir stok foto sitesidir.

Lifeofpix.com

Ücretsiz yüksek çözünürlüklü fotoğrafları, kişisel ve ticari kullanım için telif hakkı kısıtlamalarını ortadan kaldırarak indirebileceğiniz websitesidir.

Yandex.com.tr/gorsel

Bir arama motoru olan Yandex’te arattığınız anahtar kelimelere dair ilk gelen fotoğraflar HD ve yüksek çözünürlükteki fotoğraflardır.

Kaboompics.com

Kaboompics fotoğrafları BBC, CNN, Forbes, Cosmopolitan, Yahoo, iSpot, BuzzFeed, Hubspot, Huffington Post, Lifehacker (Lehçe: Onet, WP, Eska, Polskie Radyo, Antyweb) gibi sitelerde görülür

Burst.shopify.com

Bu sitede binlerce inanılmaz arka plan resmi ve indirilebilen HD fotoğrafı bulabilirsiniz.

Sizin de listeye eklememizi istediğiniz bir stok fotoğraf sitesi varsa yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Ortalama: / 5. Oy sayısı:

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu