İnternet ve Sosyal Medya

Ücretsiz Link Kısaltma Siteleri

Reklamsız ve ücretsiz link kısaltma siteleri: Bir bağlantıdaki karakter sayısını en aza indirgemek için iyi bir URL kısaltıcıdan yararlanmak görüntü kirliliğini önler. Bağlantılarınızı kısaltmak için birçok seçenek vardır, hatta bazıları tıklamaları analiz etmek gibi ek hizmetler de sağlar. Hemen kullanmaya başlayabileceğiniz aşağıdaki URL kısaltma siteleri:

Bitly.com

URL kısaltma araçları söz konusu olduğunda, en çok tanınan isimlerin başında Bit.ly yer alır.  Ücretsiz araç, URL’leri yalnızca bağlantıyı yapıştırarak kısaltmanıza olanak tanır. Buradan, bu bağlantıyı istediğiniz kadar web sitenize kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Premium sürüm, özelleştirilebilir bağlantılar gibi daha fazla seçenek ve bunları izleme yeteneği sağlar. Bit.ly, kalitesini ve güvenilirliğini gerçekten gösteren uzun bir süredir en iyi kısaltma araçlarından biri olmuştur.

Tinyurl.com

TinyURL, sadece URL’lerinizi kısaltmanıza değil, aynı zamanda ücretsiz olarak özelleştirmenize de olanak tanır. Bu aracı daha kullanışlı hale getiren şey, Mozilla kullanıcıları için ve Google Chrome Uzantısı olarak tarayıcınızın araç çubuğuna ekleyebilme seçeneğidir.

Ow.ly

TinyURL ve Bit.ly gibi kullanımı kolay bir araç olan Ow.ly, şu anda mevcut olan en iyi sosyal medya paylaşım ve izleme araçlarından biri olan Hootsuite’nin bir parçası olan URL kısaltma aracıdır.

Ls.gd

CAPTCHA kodlarına veya ekstra doğrulamaya gerek duymadan, kısa bir şekilde kısaltılmış bir bağlantı sağlayan bir URL kısaltma aracıdır. Standart URL kısaltıcı dışında, kendi özel URL’nizi de oluşturabilirsiniz, bu da yayınlarınıza yapıştırırken daha tanımlanabilir bir URL oluşturmanıza yardımcı olur.

Bit.do

Bit.do hem basit hem de güçlü bir başka harika alternatif. Kolay bağlantı kısaltmaya ek olarak, hizmeti kendi alan adınızla kullanabilir, bağlantılarınızın sonunda bulunan karakterleri özelleştirebilir, gerçek zamanlı istatistikler alabilir ve hatta tıklamalarınızın hangi ülkelerden geldiğini görebilirsiniz. Bu hizmeti bir hesapla veya hesap olmadan kullanabilirsiniz.

Mcaf.ee

McAfee, antivirüs, şifreleme, güvenlik duvarı, e-posta güvenliği ve müşterilerine çok daha fazlasını sunan lider bir bilgisayar ve web güvenlik şirketidir. Kendi URL kısaltıcı ile, uzun bağlantılarınızın ziyaretçileriniz için güvenli ve güvenli olmasını sağlayabilirsiniz. Bu seçenekte, Bit.ly, Goo.gl ve Ow.ly gibi diğer karakterlerle kıyaslandığında birkaç karakter daha olduğunu unutmayın, bu yüzden tam olarak en kısa URL kısaltıcısı değildir.

 

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Ortalama: / 5. Oy sayısı:

Etiketler

1 Yorum

  1. ios, android ve desktop platformlarda ayrı linklere yönlendirebilen ve karekod da oluşturan bilink.app sitesi de iyi bir link kısaltma sitesi olarak kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu