Ücretsiz Backlink Alınabilecek Siteler 2019

Ücretsiz Backlink Alınabilecek Siteler: Backlink, başka bir web sitesinin web sitenize veya içeriğinize atıfta bulunma veya alıntı yapma girişimi olarak web sitenize yönlendiren bağlantıdır. Bu yazıda kendi sitem için kullanmakta olduğum backlink alabileceğiniz siteleri bulabilirsiniz. Genellikle bu sitelerde paylaşımlar yaptıktan sonraki 2-3 gün içerisinde genel olarak sıralamalarda yükselmeler yaşadım. Bu nedenle sitenizin trafik hacmini yükseltmek için düzenli olarak paylaşımlar yapmanızı öneririm.

Nitekim arama motoru algoritmaları sosyal medyada sık paylaşılan içeriklerin yararlı olduğunu düşünerek sitenizi üst sıralara taşıyabilir. Ayrıca sosyal medya sitelerinden sonra yazımızın sonunda toplamda 1000 adet sitenin yer aldığı backlink listesini bulabilirsiniz.

Ücretsiz Backlink Alabileceğiniz Siteler

  • Scoop.it: Scoopit, konulara göre websitelerden içerikleri gösteren bir sosyal medya sitesidir. İçeriklerinizi burada ilgili etiketlemelerle hedef kitlenize ulaştırabilir ve ücretsiz backlink alabilirsiniz.
  • Reddit.com: Bu site hem kaliteli bir backlink, hem de link ile birlikte hedef kitlenizin sitenize gelmesini sğalayarak hit kazanmak için eşsiz bir sosyal medya platformudur.
  • Google Plus: Google’ın kendisinden link almanız için harika bir yoldur. Burada paylaştığınız içeriklerin açıklama kısmına içerisinde anahtar kelime geçen 3-4 cümle metinler ekleyin. Uzun vadede etki gösterecektir.
  • WattPad.com: Hikaye ve roman yazma platformudur. Bu konuya alakalı bir yazınızı belirleyin. Yazıyı biraz değiştirerek hikaye kapak metnine ekleyin. İçeriğin sonuna linkinizi açık URL olarak ekleyin.
  • Flipboard.com: Website takibi için özellikle yurt dışında kullanılan bir platformdur. Backlink yelpazenizi genişletmek için gmail hesabınızda kolayca kaydolabilir ve sitenizi fliplere ekleyebilirsiniz.
  • Mix.com): Mix’in misyonu, meraklıları yaratıcıyla buluşturmak, kişiselleştirilmiş önerileri bir seferde tek bir tıklama ile sunmaktır. Mix, web’den mobil cihazınıza kadar arkadaşlarınız ve uzmanlarınız tarafından beğenilen en iyi içeriği keşfetmenin modern ve zarif bir yolunu sunacaktır. Mix, Stumbleupon’un mirasına dayanan yeni bir şirket olacak.
  • Twitter: İçeriklerinizi düzenli olarak Twitter’da “Yazı başlığı, #KonuVeyaKategoriAdı, Link” şeklinde paylaşarak Twitter üzerinden ziyaretçi çekebilir ve backlink sahibi olabilirsiniz. Twitter backlinklerinin etkisini arttıran faktörler; paylaşan kişi sayısı, paylaşımların rt ve fav sayısı, rt ve favlayarak etkileşime geçenlerin popülerliğidir. Twitter takipçi kasmak için turkulkusu.com/twitter-kodlari bağlantısına göz atabilirsiniz.

2018 Ücretsiz Backlink Listesi

Sitemizin bir takipçisinden gelen buradaki liste ile ücretsiz backlink veren sitelere ve platformlara göz atabilirsiniz: bit.do/backlinklistesi

Etiketler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı