Twitter’dan Engellendiğini Anlamak

Twitter’da engellendiğimi nasıl anlarım? Bir kişi Twitter’da engellendiğinde, engelleyen hesabın tweetleri korumalı olarak ayarlanmış bir hesapla görsel olarak benzer bir hale gelir. Engellenen kullanıcı engelleme hesabını tekrar takip etmeye çalıştığında engellemeye dair bir  bildirimle karşılaşır.

Twitter’da engellendiğimi nasıl anlarım?

Engellemeye dair ilk belirtiler Twitter’daki etkileşimler veya zaman çizelgesinde atılan twitlerin görünmemesidir. Twitter’da engellendiyseniz, o kişinin twitlerini görmenin bir yolu yeni bir twitter hesabı açmaktır.

İkinci bir hesap, bir kullanıcının bir hesabı engellediğini doğrulamak için de kullanılabilir. İkinci hesap, korumalı bir görünüm yerine kullanıcının tweet’lerini ve etkinliklerini görüntüleyebilirse, ilk hesabın bloke edildiği kesinleşmiş olur.

Diğer Twitter hesaplarını engellememek isteyen kullanıcılar kendi hesabını gizli olarak seçebilir. Korumalı hesap, hesap sahibinin hangi takipçileri onaylayacağını veya reddedeceğini seçmesine, spam veya taciz eden hesaplarda engelleme ihtiyacını ortadan kaldırmasına izin verir. Ayrıca, Tweetler ve zaman çizelgesi etkinliklerinin hiçbiri herkese açık olmadığından  twitler de korumalı olmaktadır.

2 Yorum

  1. Twitter de sizi engelleyen kişiyi takip etmek isterseniz zaten size uyarı verir engellendiğinizi. Ayrıca engelleyen kişinin tweetlerini de goremiyorsunuz.
    Ben olsam beni engelleyeni bende engellerdim 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

bir + 18 =

İlginizi Çekebilir:

Başa dön tuşu