Teknolojinin uç noktalara ilerlemesiyle birlikte hayatımızda pek çok şey kolaylaşırken pek çok yeni ihtiyaçlara da gebe kalıyoruz. Önceden oda büyüklüğünde Bilgisayarlar varken bu bilgisayar teknolojinin ilerlemesi ile birlikte masanın üstüne kadar küçüldü bununla da yetinmedi taşınabilme İhtiyacı doğdu. Laptop dediğimiz dizüstü bilgisayarlar hayatımıza girdi ve insanoğlunun hayalleriyle ihtiyaçları bununla da sınırlı kalmayarak daha da kullanışlı daha küçük ve daha kullanıcı dostu olan mobil cihazlara yani tablet ve akıllı telefonlara dönüştü.

Bu noktada sizlere hayatımızı kolaylaştıracak uygulamalardan bir tanesini örneklendirelim. Akıllı telefonlarımızı taşınabilir bilgisayarlarımızla birleştirerek bir fare görevi görüşmek. İlk bakışta çok gerekli görülmeyen bu uygulama esasında pek çok kere hayatımızın kolaylaştıracaktır. Bahsettiğim uygulamanın ismi Remote Mouse uygulaması. Öncelikle bu uygulamayı Android marketten veya İOS marketten indirerek Smart telefonunuza kuruyorsunuz yine aynı şekilde programın masaüstü yazılımında laptopunuza kuruyorsunuz aynı ağ üzerinden ya da Bluetooth yardımıyla iki cihazınızdaki programları eleştiriyorsunuz. Sonrasında akıllı telefonunuza yüklediğiniz uygulamayı açarak telefonunuzun ekranını Mouse şeklinde kullanabiliyorsunuz.

Yukarıda bahsettiğim uygulama ile sadece laptoplarınızı değil aynı zamanda masaüstü bilgisayarlarınıza da bu uygulama yardımıyla fiziki Mouse olmaksızın Mouse ile yapılacak tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz. İlk başında anlattığım üzere teknoloji İnsanların hayal gücü ile birlikte akıl almaz noktalara ulaşıyor Hayal gücünün sınırlarını zorluyor. Bundan 10 yıl öncesine kadar düşünsek ülkemizde Bu kadar yaygın akıllı telefon kullanımının akıllı telefonların hayatımıza bu kadar yön vermesinin ve bunun yanında hayatımızı bu kadar kolaylaştıracağını mümkün olabileceğini söyleseler inanmazdım.

PAYLAŞ