Subcribe kelimesi İngilizce kökenli bir kelime olup, abone olmak, onaylamak anlamlarını taşır. Günümüzde teknolojinin son hız gelişimiyle hayatımıza birçok yenilik girmektedir. Sanal âlemin en çok kullanılanları youtube, facebook gibi kanallar artık yaşamımızın olmazsa olmazları arasına girmiştir. Bu kanallarda kullanım kolaylığı sağlayan birçok yeni uygulamalar imdadınıza yetişmektedir. Bu uygulamalardan subcribe butonu kullanıcıların ilgisini çeken bir uygulama olmuştur.

Subcribe butonu, bir kullanıcının en çok kullandığı ya da en çok beğendiği kanala abone olmak ya da kanaldan aboneliğini iptal etmek için tıklandığı zaman var olan etkinlikleri tetikleyen butondur.

Subcribe denilen abone özelliği, youtube’da severek dinlediğiniz bir şarkının ya da izlediğiniz bir kanalın takibi için olanak sağlar. En sık izlediğiniz kanalı Subcribe ettiğiniz zaman kanalın paylaştığı videolar youtube’un ana sayfasında sıralanır.

Web siteleri ve bloglar subcribe denilen abonelikleri sitelerindeki yenilikleri ile ilgili güncellemeleri göndermek için kullanırlar. Daha çok tıklanmak istiyorsanız abone sayınızı artırmalısınız. Dolayısıyla bu site ya da videolardan kazanıyorsanız geliriniz de artacaktır.

Facebook da subcribe özelliğini kullanmaya başladı ve profilinizde profil resminizin hemen altında belirlediği subcribe butonu sayesinde kendini subcribe edilmek için açmış olan arkadaşlarınızdan daha çok paylaşım görebilirsiniz. Ayrıca arkadaşınız olmayanları da takip edebilirsiniz. Haber almak istediğiniz kişileri subcribe özelliği sayesinde bildirim alanından seçebilirsiniz.

PAYLAŞ