İnternet ve Sosyal Medya

SEO Neden Gereklidir? Ne İşe Yarar?

SEO Neden Gereklidir? Neden SEO Yaptırmalıyım? Bir işletme sahibi iseniz veya herhangi bir web sitesini yönetiyorsanız, ziyaretçi gelmesini istersiniz. SEO önemlidir, çünkü özellikle bunu yapmanıza yardımcı olmayı amaçlamaktadır: İnternet sitesinin varlığını iyileştirmek, Google sıralamalarını yükseltmek ve siteye nihayetinde daha fazla ziyaretçi çekmek!

Peki her tür iş için SEO gerekli mi? Çoğu durumda, evet! İşletmeniz, kullanıcıların bilgileri bulmak için arama sorgularında yazdığı ürünler veya hizmetler sunuyorsa, müşteri çekmek ve kazanç sağlamak için SEO’nun yüksek öncelikli olması gerekir.

SEO’nun gerekli olmadığı bazı durumlar vardır: Örneğin, yalnızca işletmeniz için dahili eğitime yönelik bir web siteniz varsa, SEO yapmanıza ihtiyaç yoktur. Hızlı bir satış istiyorsanız da SEO yapmanıza gerek yoktur. SEO bir gecede başarı sağlayan bir süreç değildir. SEO başarısını yönlendirmek için stratejik planlama, yürütme ve sürekli yönetim gerektirir.

SEO Neden Gereklidir? Neden SEO Yaptırmalıyım?

‘Neden SEO yaptırmalıyım?’ sorusunu yanıtlayan 18 madde:

1- Trafik Artışı: Bir web sitesi ne kadar yüksek olursa, anahtar kelimeler daha yüksek olur. Birinci sıradaki siteye tıklama oranı %27,5’tir. Bu, bir arama terimi için ilk sıradaysanız, o terim her 100 arandığında, istatistiksel olarak 27-28 ziyaretçi alacağınız anlamına gelir. Bundan sonra her pozisyonda, sayı oldukça önemli ölçüde düşer.

2- Daha Fazla Görünürlük: Web sitenizin ne kadar yüksek anahtar kelimeler sıraladığını ve ne kadar yüksek olduğunu belirlerseniz, markanız daha sık potansiyel müşteriler tarafından görülebilir.

3- Güvenilirlik: Arama sonuçlarında daha yüksek görünen web siteleri daha güvenilir ve güvenilir olarak görülüyor. Aslında, tüm araştırmacıların% 98’i, sonuçların 1. sayfasında listelenen bir işletmeyi seçmektedir.

4- Markalaşmaya Katkısı: Sektörünüzün FedEx’i olmadığınız sürece, müşterilerinizin ürünlerinizi / hizmetlerinizi ararken markanızda yazması daha az olasıdır. Ancak, müşterileriniz arama yapmaya başlarsa ve markanızın sürekli olarak aramalarında en üst sırada yer aldığını görürse, o zaman bu marka değerinin oluşturulmasında fevkalade etkili olur.

5- Tam Hedef Kitleye Ulaşmak: Potansiyel müşteriler, ürünlerinizi / hizmetlerinizi çevrimiçi olarak arıyor. SEO dahil etmek, web sitenizdeki her sayfanın bu müşteriler için bir giriş noktası olmasını sağlar. İyi geliştirilmiş bir SEO stratejisinin güzelliği, potansiyel müşterileri, satın alma hunisinin her aşamasında karşısına çıkmanıza yardımcı oluyor olmasıdır.

6- Geleceğe Sağlam Yatırım: SEO ile ilgili araştırma yaparken ve öğrenirken , şüphesiz “SEO bir süreçtir” ve “sonuçların bir gecede gerçekleşmemesi” ni duyacaksınız. SEO’ya yatırım yaptığınızda, çabaların getirisinin genellikle 6-9 ay boyunca gerçekleşmeyeceğini biliyorsunuz. Ancak, çabalar gerçekleşmeye başladığında, öngörülebilir gelecek için ücretsiz trafikten yararlanırsınız.

7- Pazar ve Sektör Hakkında Detaylı Bilgi Edinmek: SEO güçlüdür, çünkü web sitenizin ziyaretçileri hakkında daha fazla bilgi verebilecek birçok metrik vardır. Analytics’ten yalnızca demografik, ilgi alanı, yer bilgisi ve cihaz bilgisi alabilmekle kalmaz, aynı zamanda Google Arama Konsolu aracılığıyla hangi anahtar kelimelerin trafiğe yol açtığını araştırarak bir kullanıcının karar verme sürecinde nerede olduğu hakkında çok fazla bilgi edinebilirsiniz.

8- Rakiplerin SEO Yapması: Endüstrinizde çevrimiçi olarak arandığınız ürünler / hizmetler varsa, o zaman zaten SEO yapan rakipleriniz var. İşletmenizi büyütmek ve kullanıcıların aradığı yerde olmak istiyorsanız, SEO hizmetlerine de yatırım yapmanız gerekir.

9- Müşterilerin Alım Sürecini Kolaylaştırmak: Kullanıcılar web sitenizi ziyaret ettiğinde, doğal olarak onların olumlu bir deneyime sahip olmasını istersiniz, çünkü işinizin başarısıyla doğrudan bir ilişki vardır. Başarılı bir SEO kampanyası için, kullanıcı deneyimi ve genel kullanılabilirlik önemli bir odak noktasıdır. Google, kullanıcılara daha iyi bir genel deneyim sunduğunuzda, sitelerin daha yüksek arama motoru sıralamasıyla ödüllendirilmesinin çok açık olduğunu belirtmiştir.

10- İnternette Sürekli Açık Bir Dükkan: SEO ile ilgili en önemli şey, sıralama yaparken potansiyel müşterilere sürekli olarak görünür durumda olmanız, gece gündüz trafiği alabilmenizdir.

11- İnternet Dışı Satışları Arttırma: Accenture tarafından yapılan araştırmaya göre , tüketicilerin% 88’i mağazadan satın almadan önce çevrimiçi arama yapıyor.

12- Ölçülebilir Veriler: SEO oldukça ölçülebilir. Google Analytics’i kullanarak, trafik miktarlarını ve bunun özellikle organik arama ile hedeflerle nasıl ilişkilendirildiğini görebilirsiniz. Ayrıca, kesin anahtar kelimelerin trafiği izlediğini görmek için Google Search Console’dan da yararlanabilirsiniz. Bu, İnternet pazarlama ekibinizin daha da başarılı olmasını sağlayan son derece değerli verilerdir.

13- Düşük Maliyetle Müşteri Çekme: SEO trafiği ücretsizdir. Web sitenize sürekli olarak hedeflenmiş trafik alabilmek, olası satışlarınızı / satışlarınızı inkar edilemez bir şekilde artıracaktır. Bunu hemen hemen hiç masrafsız yapmak, bu, satın alma maliyetlerinizi önemli ölçüde azaltacak ve böylece işinizin karlılığını artıracaktır.

14- Adwords Yerine Organik Arama: Bir anahtar kelime için toplam trafiğin yalnızca %15’i ücretli reklamlara gider. İnsanlar Google’a çok aşinadır ve şimdi bir reklamın ne olduğunu ve neyin olmadığını anlamışlardır. SEO, markanızın tıklama hacminin neresinde olduğunu gösterir. Tüm tıklamaların %85’i organik listelerde gerçekleşir. Ücretli Arama, yalnızca bir anahtar kelime için toplam tıklama oranının %15’ini oluşturur. Tıklamaların olduğu yerde olmalısınız!

15- Olumlu Marka İtibarı: Çevrimiçi itibarınız, işletmenizin ne kadar başarılı olacağına doğrudan bir etkisi vardır. EO üzerinde aktif olarak çalışan bir işletme, bir dereceye kadar, marka itibarını online olarak kontrol etme yeteneğine sahiptir.

16- Sürdürülebilirlik: Doğru yapılırsa, SEO bir işletme için büyük bir sürdürülebilirlik getirebilir. Bir web sitesine nitelikli trafik getiren terimler için sıralama yaparken, sırayla satış / satış üretiyorsunuz. Web siteniz için yeni fırsatlar oluştururken bu konumu korumak, tutarlı bir trafik akışına sahip olmanızı sağlar ve işletmenizin büyümesine olanak tanır.

17- Net Hedeflenmiş Trafik: Diğer geleneksel pazarlama biçimlerinin aksine, SEO’yla ilgili güzel şey, yüksek oranda hedeflenmiş trafik oluşturabilmenizdir. Sunduğunuz belirli bir hizmet için sonuçlar sayfasında yüksek gösterme yeteneğine sahip olmak altındır. Bir kullanıcı çevrimiçi olarak gitti, işletmenizle ilgili bir şey yazdı ve ardından girişinizi tıkladı. Bu noktada, TV reklamları veya doğrudan posta kampanyası yapmaktan çok daha fazla hedeflenmişlerdir, çünkü bunlar bir çözümü etkin bir şekilde araştırmaktadır. Bu güçlü!

18- Küresel Ağda Bir Dükkan: Ürün / hizmet sunduğunuz tüm farklı pazarlarda radyo veya televizyon reklamları satın almanız gerektiğini düşünün. Maliyet çok çirkin olurdu. SEO ile istediğiniz kitleye etkili bir şekilde ulaşma kabiliyetine sahipsiniz. Başka hiçbir reklam aracı, SEO’dan daha uygun fiyatlı ve etkili seçenekler sunmaz.

SEO Önemlidir!

SEO’nun önemli olmasının ve çoğu işletme için dikkate alınması gereken başka birçok neden vardır. Kendiniz yaparsanız veya profesyonel bir seo hizmetleri şirketi işe almaya karar verirseniz , yukarıda belirtilen faydaların çoğunu deneyimlediğinizden emin olursunuz.

SEO’nun önemi hakkında ele aldığımız bu makalede “SEO ne işe yarar?” açıkladık. Sizin de “SEO neden gereklidir?” sorusuna bir cevabınız varsa, yorum kısmından bildirebilirsiniz!

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Ortalama: / 5. Oy sayısı:

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu