Reddit Benzeri Siteler

Reddit Benzeri Siteler: Reddit, internette neler olup bittiğini keşfetmek için internetteki en popüler yer. İnternet dünyasından teknoloji sektörüne, eğlence, havalı icatlar, siyaset ve ünlü şahsiyetlere geniş bir kategoriye hitap eder. Ayrıca, anonim olmak herkesin yüzlerce farklı konuda tartışmalar gerçekleştirdiği bir platformdur. Bu yazımızda Reddit gibi siteler listesi sizlerle…

Reddit Gibi, Reddit Alternatifi, Reddit Benzeri Siteler

Voat.co – En popüler Reddit alternatiflerinden ve klonlarından biridir. Voat, Reddit ile aynı kullanıcı arayüzüne sahiptir ve eğer uzun bir süre Redditor iseniz, Voat kullanırken kendinizi evinizde hissedeceksiniz. İki site arasında sadece küçük farklar var, tıpkı Reddit’in farklı şeyler için altkümelerini kullandığı gibi, Voat benzer şeyler için altkümeler kullanıyor. Reddit’in “r” olduğu her şeyde, Voat “v” harfini yerleştirir ve orijinali kabul eder.

Quora.com – Quora kullanıcılarına her konu hakkında sorular sormalarına izin verir ve diğer kullanıcılar konu hakkında bir fikirleri olduğunu düşündüklerinde bu soruları yanıtlayabilirler. İlgilendiğiniz konuları seçin ve konuyla ilgili tüm soruları alarak, istediklerini yanıtlayabilirsiniz. Diğer uzmanları takip edebilir ve başkalarını da takip edebilirsiniz.

4chan.org – En popüler topluluklardan birisidir. Herkes kendi görüntülerini paylaşabilir ve herhangi bir hesaba gerek duymadan kendi favori boardlarına yorum gönderebilir. Bir hesap kaydettirmeden favori topluluklarınıza katılabilirsiniz. 4chan vb müzik, video oyunları, filmler, teknoloji, Japon anime gibi bir çok kategori vardır.

News.ycombinator.com – İnternet’te göreceğiniz en basit ve basit haber toplama sitesidir. Gösterişli işaretler, yan çubuklar ve hiç widget yok. Tüm elde edeceğiniz teknoloji ile ilgili dünyanın dört bir yanından gelen basit bir haber toplama sitesi. En çok puan alan en popüler hikayeler tablonun en üstünde yer alıyor. Tüm bu haberler, The New York Times, Washington Post, vb. Gibi güvenilir yayınlardan  oluşmaktadır. Bir hikayeye, belirli bir hikayeyle ilgili tartışmalara katılmak ve bu konuyla ilgili fikrinizi ifade etmek için yorum yapabilirsiniz.

Producthunt.com – En yeni ve en gelişmiş teknolojiden en şaşırtıcı oyunlara kadar, Ürün Avı her şeyin en iyisini sunar. Teknoloji sektöründe en iyi web siteleri, en iyi mobil uygulamalar, en yeni oyunlar ve daha fazlasını içeren harika ürünlerin bir listesini bulabilirsiniz. İnsanlar kendi listelerini oluşturabilir ve onları dünyayla paylaşabilir.

Stumbleupon.com – Kullanıcılar siteye farklı haberler, hikayeler, keşifler vb. gönderir. Keşfet düğmesini tıklayarak keşfetmeye başlıyorsunuz ve şaşırtıcı şeyleri keşfetmeye yönelik yolculuğunuz başlıyor. Ardından, içerikten hoşlanıyorsanız / beğenmiyorsanız, sayfayı kaydedebilir veya web üzerinde herhangi bir kişiyle bir sayfayı paylaşabilirsiniz.

Slashdot.org – Binlerce kaynaktan gelen en yeni teknoloji haberlerini sunuyor. Bu site ile yüzlerce kaynaktan gelen tüm teknoloji haberlerini alabilirsiniz.


Listelediğimiz bütün bu Reddit gibi siteler içerisinde yeni bir dünya keşfedebilirsiniz. Mükemmel Reddit alternatifleri ile gerçekten yeni bir şeyler arıyorsanız, bu siteler kullanışlı olacaktır. Reddit’e benzeyen siteler hakkında önerileriniz varsa, aşağıdaki yorumlarda bize bildirmeyi unutmayın.

3 Yorum

  1. Quora, Reddit gibi siteler sağ olsun “internette zor bulursun bi bilene sor bence” derdinden kurtulduk. Artık resmen her şey var internette.

  2. Tam aradığım siteler varmış. Özellikle Producthunt com özellikle burayı çok beğendim oyunlar ve uygulamaları sürekli takip ediceğim.

  3. Reddit gibi siteler sadece vakit geçirmek isteyenler için değil aynı zamanda internet üzerinden iş yapanlar için oldukça faydalı. Ülkemizde ne yazık ki ekşisözlük reddit alternatifi durumunda ancak sözlük yönetiminin yazarlık konusundaki yavaşlığı insanlara illallah dedirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 − üç =

İlginizi Çekebilir:

Başa dön tuşu