Araçlar

POMEM Puan Hesaplama 2020

Aşağıdaki POMEM puan hesaplama aracına Polis Eğitim Merkezlerine giriş puanını hesaplamak dilediğiniz bireyin KPSS’den aldığı puanı, fiziki yeterlilik imtihanı puanını ve mülakat imtihanı puanını girerek hesapla butonuna basınız.

POMEM nedir?

POMEM, Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerinin kısa adıdır.

POMEM giriş puanı nedir?

POMEM giriş puanı, Polis Meslek Eğitim Merkezlerine alıncak öğrencilerin seçme ve değerlendirmelerinin uygulanabilmesi amacıyla her adaya özel olarak hesaplanan puandır.

POMEM’lere kimler başvurabilir?

POMEM’lere, önlisans ve lisans mezunları ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu doğrulusunda kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar başvurabilirler.

POMEM’lere müracaatlar ne vakit yapılır?

POMEM’lere alıncak öğrenci sayısı, müracaat ve imtihan tarihleri Başkanlık resmi internet sayfasında ya da başka ideal etkileşim araçlarıyla duyurulmaktadır. POMEM giriş imtihanına müracaatlar her devre amacıyla, Başkanlık doğrulusunda tespit edilen yer ve ilan edilen tarihler arasında şahsen yapılmaktadır.

POMEM’lere müracaat amacıyla KPSS’den en az kaç puan alabilmek gerekir?

Adayların KPSS taban puanı, her devre Bakanlıkça belirlenir. İlan edilen KPSS taban puanına göre yeterli sayıda müracaatnun olmadığı durumlarda, taban puanı Bakanlıkça değiştirilebilir.

POMEM’e girişte imtihan aşamaları nedir?

POMEM’e giriş imtihanları, fiziki yeterlilik imtihanı ve mülakat imtihanı şeklinde yapılır. Sınav temellarına dair düzenlemeler imtihan devreinden evvelce Başkanlık doğrulusunda hazırlanan talimatla belirlenir

POMEM fiziki yeterlilik imtihanında hangi nitelikler değerlendirilmektedir?

Fiziki yeterlilik imtihanı; adayın vücudu kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere uygulamalı olarak yapılır. Erkek ve kadın adayların imtihanları değişik kıstaslara göre değerlendirilir. Kriterler Başkanlıkça belirlenir ve uygulanır.

POMEM fiziki yeterlilik imtihanında taban puanı kaçtır?

Fiziki yeterlilik imtihanında başarılı olmak amacıyla 100 tam puan üzerinden en az 60 puan alabilmek zorunludur.

POMEM mülakat imtihanında hangi nitelikler değerlendirilmektedir?

Adayların psikolojik yeterliliği; duygusal dengesizlik, dışa dönüklük, uyumluluk, sorumluluk, açıklık ve adayın polislik mesleğine hevesli olması kıstaslarına göre psikolog ya da rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümü mezunu üye doğrulusunda değerlendirilir ve bu değerlendirme mülakat komisyonu ile paylaşılır. Adaylara, Başkanlıkça belirlenecek soruların yazılı bulunduğu bir kart çektirilir. Konu ile alakalı düşünmesi ve sunum yapması amacıyla vakit verilir. Konu ile alakalı komisyonca adaya sorular sorulabilir. Değerlendirmede adayın; husus ile alakalı bilgi düzeyi, kendisinden istenileni kavrama, özgüveni, ifade etme yeteneği, gövde dilini kullanma becerisi, olmak üzere beş ayrı ölçüte göre ve her bir ölçüt yirmi puan olmak üzere toplam yüz tam puan üzerinden yapılır.

POMEM mülakat imtihanında taban puanı kaçtır?

Adayın mülakat imtihanından başarılı olabilmesi amacıyla 100 puan üzerinden en az 70 puan alması gerekir.

POMEM giriş puanı nasıl hesaplanır?

Adayların başarı sıralamasına temel POMEM giriş puanı; adayın KPSS puanının % 25’i, fiziki yeterlilik imtihanı puanının % 25’i ve mülakat imtihanı puanının % 50’sinin toplamıdır. Başarı sıralaması puanında eşitlik olması durumunda sırasıyla; KPSS’den alınan puan, mülakat puanı, fiziki yeterlilik puanının yüksekliği temel alınır. Bunlarda da eşitlik olması durumunda yaşı ufak olan aday tercih edilir.

POMEM Puan Hesaplama 2018 aracını siteme nasıl eklerim?

POMEM Puan Hesaplama 2018 aracımızı sitenize ekleyerek sahip olunan ziyaretçilerinize basitçe değişik bir içerik sunarken aynı vakitte yeni ziyaretçiler elde etme fırsatı da yakalarsınız. Buraya tıklayarak POMEM Puan Hesaplama 2018 aracımızı kendi sitenizin tasarımına göre kişiselleştirilebilir ve tamamiyle bedava olarak sitenize ekleyebilirsiniz.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Ortalama: / 5. Oy sayısı:

Türk Ülküsü

Türk Ülküsü sitesi ana yönetici hesabıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu