Araçlar

PMYO Puan Hesaplama 2020

Aşağıdaki PMYO puan hesaplama aracına Polis Meslek Yüksekokullarına giriş puanını hesaplamak dilediğiniz bireyin TYT’den aldığı puanı, fiziki yeterlilik imtihanı puanını ve mülakat imtihanı puanını girerek hesapla butonuna basınız.

PMYO nedir?

PMYO, Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Yüksekokullarının kısa adıdır.

PMYO giriş puanı nedir?

PMYO giriş puanı, Polis Meslek Yüksekokullarına alıncak öğrencilerin seçme ve değerlendirmelerinin uygulanabilmesi amacıyla her adaya özel olarak hesaplanan puandır.

PMYO’lara kimler başvurabilir?

Polis meslek yüksekokullarına lise ve dengi okulları bitirenler başvurabilir.

PMYO’lara müracaatlar ne vakit yapılır?

PMYO’lara alıncak öğrenci sayısı, müracaat ve imtihan tarihleri Başkanlık resmi internet sayfasında ya da başka ideal etkileşim araçlarıyla duyurulmaktadır. PMYO giriş imtihanına müracaatlar her devre amacıyla, Başkanlık doğrulusunda tespit edilen yer ve ilan edilen tarihler arasında şahsen yapılmaktadır.

PMYO’lara müracaat amacıyla TYT’den en az kaç puan alabilmek gerekir?

Adayların TYT taban ham puanı, her devre Genel Müdürlükçe belirlenir.

PMYO’ya girişte imtihan aşamaları nedir?

PMYO’ya giriş imtihanları, fiziki yeterlilik imtihanı ve mülakat imtihanı şeklinde yapılır. Sınav temellarına dair düzenlemeler imtihan devreinden evvelce Başkanlık doğrulusunda hazırlanan talimatla belirlenir

PMYO fiziki yeterlilik imtihanında hangi nitelikler değerlendirilmektedir?

Fiziki yeterlilik imtihanı; adayın vücudu kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere uygulamalı olarak yapılır. Erkek ve kadın adayların imtihanları değişik kıstaslara göre değerlendirilir. Kriterler Başkanlıkça belirlenir ve uygulanır.

PMYO fiziki yeterlilik imtihanında taban puanı kaçtır?

Fiziki yeterlilik imtihanında başarılı olmak amacıyla 100 tam puan üzerinden en az 60 puan alabilmek zorunludur.

PMYO mülakat imtihanında hangi nitelikler değerlendirilmektedir?

Adaylara, soruların yazılı bulunduğu bir kart çektirilir. Konu ile alakalı düşünmesi ve sunum yapması amacıyla vakit verilir. Konu ile alakalı komisyonca adaya sorular sorulabilir. Değerlendirmede adayın; husus ile alakalı bilgi düzeyi, kendisinden istenileni kavrama, özgüveni, ifade etme yeteneği, gövde dilini kullanma becerisi, olmak üzere beş ayrı ölçüte göre ve her bir ölçüt 20 puan olmak üzere toplam 100 puan üzerinden yapılır.

PMYO mülakat imtihanında taban puanı kaçtır?

Adayın mülakat imtihanından başarılı olabilmesi amacıyla 100 puan üzerinden en az 70 puan alması gerekir.

PMYO giriş puanı nasıl hesaplanır?

Adayların başarı sıralamasına temel PMYO giriş puanı; adayın TYT ham puanının % 25’i, fiziki yeterlilik imtihanı puanının % 25’i ve mülakat imtihanı puanının % 50’sinin toplamıdır. Başarı sıralaması puanında eşitlik olması durumunda sırasıyla; TYT’den alınan puan, mülakat puanı, fiziki yeterlilik puanının yüksekliği temel alınır. Bunlarda da eşitlik olması durumunda yaşı ufak olan aday tercih edilir.

Polis meslek yüksekokullarının eğitim vakitı kaç yıldır?

Polis meslek yüksekokullarında eğitim-öğretim vakitı iki yıldır.

PMYO Puan Hesaplama 2018 aracını siteme nasıl eklerim?

PMYO Puan Hesaplama 2018 aracımızı sitenize ekleyerek sahip olunan ziyaretçilerinize basitçe değişik bir içerik sunarken aynı vakitte yeni ziyaretçiler elde etme fırsatı da yakalarsınız. Buraya tıklayarak PMYO Puan Hesaplama 2018 aracımızı kendi sitenizin tasarımına göre kişiselleştirilebilir ve tamamiyle bedava olarak sitenize ekleyebilirsiniz.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Ortalama: / 5. Oy sayısı:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu