Saç Ekimi
Saç Ekimi

Saç nakli ameliyatı, saç dökülmesine uğramış bir bölgeye, hastanın kafa derisinin verici bir bölgesinden kıl folikülleri implante etmek için kullanılan prosedürdür. Ameliyat saç köklerinin föliküler birimlerini çıkarmayı içerir.

Saç nakli ameliyatı, başarı oranları ve iyileşme süresinin daha çabuk ve en önemlisi daha bir doğal şekilde olması popülerlik kazanarak yıllar içerisinde artmaya devam etmiştir.

Herhangi bir ameliyat gibi, artı ve eksiler ile prosedürün uygulanması ile ilgili fayda ve riskler vardır. Birçok kişinin arzusu olan saç ekimi, kaygı ve maliyetler nedeniyle endişe yaratabiliyor. Saç nakli için araştırma yaptığınızda göz önünde bulundurmanız gereken bazı noktalar var. Neden saç ekimi yaptırılmalı?

Daha İyi Görünürler

Saç dökülmesi sorunlarıyla ilgilenen insanların çoğu aynada gördükleri kişiden nefret ettiklerini söyler. Saçlarınız ince veya olmadığı için “çirkin” veya “normal olmama” duygusudur. Saç ekimi ile bu görüntüler gider, artık saçsız alanlar gittiği için çekici ve tekrar tekrar genç hissettiren bir hale gelir.

Daimi Bir Çözüm

Topikal tedavilerin aksine saç dökülmesinde yardımcı olabileceklerini söyleyen bütünsel çözümler olan saç ekimi kalıcıdır ve sonuç daimidir. Tüm ameliyatlar doktor tarafından gerçekleştirilir.

Artmış Benlik Saygısı

Saç dökülmesinden muzdarip olanlar aynadaki görüntüsü karşısında rahatsız olurlar, aynı zamanda kendine olan saygısı azalır. Çünkü kişiyi sanki bir toplumsal norma uymamış gibi hissettiriyor. Saç ekimini yaptırdıktan sonra kendine güven gelişir ve hayata bakış açısı değişir.

Tasarruf

Saç ekimi dışarı çıkmaktan ve bir eczaneden ilaç almaktan daha pahalı değildir. Gerçek şu ki ilaç alımı birden fazla kez yapılmalıdır. Bu nedenle saç ekimi daha tasarruflu bir tedavi yöntemidir. Zaman ve para yönünden tasarruf yapabilecek ve kalıcı bir etkiye sahip olabileceksiniz.

Doğal Görünüm

Teknolojideki ve tekniklerdeki gelişmeler sayesinde cerrahlar, el sanatlarını mükemmelleştirebildiler. Yapılan saç ekimi sonrasında doğal saç görünümünün dışında hiç bir şey değildir.