Marco Polo Kimdir

Marco Polo, batı dünyasında ünlü kaşif ve tüccar Niccolo Polo’nun oğludur.

Bazı kaynaklar Marco Polo’nun aslında Macar olduğunu ve Dalmaçya’nın Korcula adasında doğduğunu bu ada o zaman Venedik protektorası olduğu için Venedikli ve İtalyan bilindiğini söyler. Çocukluğunda, Karadeniz ve Akdeniz’deki ticaret merkezlerine uğrayan babasıyla yolculuk yapmıştır.

Papa IX. Gregorius, babası ile amcasını 1271 yılında Kubilay Han’a mektup göndermekle görevlendirdi.

Marco Polo, onlarla birlikte Hanbalık’a (Pekin) gitti. Anadolu’yu, Mezopotamya’yı, İran’ı, Türkistan’ı, Pamir Dağları’nı, Gobi Çölü’nü ve Çin’i dolaştı.

2,5 yıl kadar süren bu yolculuklarından sonra Kubilay Han’ın verdiği görevle 17 yıl Doğu ülkelerini dolaştı. Tarih, etnografya ve coğrafya incelemeleri yaptı.

Dizi

Ünlü Venedikli gezginin gençlik yıllarını ekranlara getiren dizi, Kubilay Han’ın hüküm sürdüğü 13. yüzyıl Çin’inde geçmekte… İtalyan aktör Lorenzo Richelmy’nin başrolde olduğu yapım; Malezya, Kazakistan ve İtalya gibi farklı ülkelerde çekildi.

Diziden Kareler

Marco Polo (Kubilay Khan) Dizisinden Kareler (1) Marco Polo (Kubilay Khan) Dizisinden Kareler (1) Marco Polo (Kubilay Khan) Dizisinden Kareler (2) Marco Polo (Kubilay Khan) Dizisinden Kareler (3) Marco Polo (Kubilay Khan) Dizisinden Kareler (4) Marco Polo (Kubilay Khan) Dizisinden Kareler (5) Marco Polo (Kubilay Khan) Dizisinden Kareler (6) Marco Polo (Kubilay Khan) Dizisinden Kareler (7) Marco Polo (Kubilay Khan) Dizisinden Kareler (8) Marco Polo (Kubilay Khan) Dizisinden Kareler (9) Marco Polo (Kubilay Khan) Dizisinden Kareler (10) Marco Polo (Kubilay Khan) Dizisinden Kareler (11) Marco Polo (Kubilay Khan) Dizisinden Kareler (12) Marco Polo (Kubilay Khan) Dizisinden Kareler (13)

Dizi Müzikleri (13 Adet)