İnternet ve Sosyal Medya

LSI Anahtar Kelimeler Nasıl Bulunur?

LSI Anahtar Kelimeleri Nasıl Bulunur?

SEO dostu içerik yazmanın temellerini öğrendikten sonra, içeriğiniz için LSI anahtar kelimelerini nasıl bulacağınızı öğrenerek stratejinizi bir sonraki seviyeye taşımanın zamanı geldi. İlk bakışta, LSI anahtar kelimeleri anlamak ve yürütmek zor bir gelişmiş SEO stratejisi gibi görünebilir. Ancak, aşağıdaki ipuçlarını ve en iyi uygulamaları öğrendiğinizde konsept basittir. LSI (latent semantic indexing) anahtar kelimeler, bir web sayfasının hedef anahtar kelimesiyle benzer veya alakalı terimler ve kelime öbekleridir. Amaçları, arama motorlarına bağlam ekleyerek ve kopyayı hedef anahtar kelimeye bağlayarak sayfanın içeriğini daha iyi anlamalarına yardımcı olmaktır. Bu yayının geri kalanı, içeriğinizde kullanılacak LSI anahtar kelimelerini nasıl bulacağınıza ilişkin dört stratejiyi paylaşacaktır.

Eşanlamlılara Odaklanma

LSI anahtar kelimelerini nasıl bulacağınızı öğrendiğinizde, sadece eş anlamlıları aradığınızı unutmayın. Ayrıca, ilgili kelimeleri ve kelime öbeklerini bulmaya da çalışıyorsunuz. Bu zihniyet, içeriğiniz için LSI anahtar kelimeleri belirlemenize yardımcı olacaktır. Örneğin, “Florida’daki en iyi plajlar” anahtar kelimesini hedeflemek istiyorsanız, “Florida’daki en iyi sahil” veya “Florida’daki en iyi kıyı” gibi eşanlamlıları göz önünde bulundurun.

Google’da İlgili Aramalar

LSI anahtar kelimelerini nasıl bulacağınızı öğrendiğinizde, Google başlamak için iyi bir yerdir. Basit bir LSI anahtar kelime örneği, bir arama sonuçları sayfasının altındaki ilgili aramaların grubudur. Sonuçlar, ilgili sorguları bulmanıza ve arama yapanların çeşitli arama ifadelerini nasıl ifade ettiğinizi göstermelerine yardımcı oldukları için semantik bir anahtar kelime aracına benzer. Ayrıca, bir hedef anahtar kelimeyi Google arama çubuğuna yazarken görünen ifadelere de bakabilirsiniz. Bu anahtar kelime keşif stratejilerinden herhangi biri, düşünmemiş olabileceğiniz ortak arama ifadelerini bulmanıza yardımcı olabilir.

Google Anahtar Kelime Planlayıcı

Google’ı kullanarak LSI anahtar kelimelerini bulmanın başka bir yolu da Anahtar Kelime Planlayıcı Aracı’nı kullanmaktır. Reklamverenlerin kullanması için yüzlerce anahtar kelime önerir ve ayrıca genel arama terimlerini ve kelime öbeklerini listeler. Bu önerileri kendi ücretsiz LSI anahtar kelime üreticisi olarak kullanabilirsiniz. Hedef teriminizi girin ve hangi alakalı SEO anahtar kelimelerinin yüksek arama seviyelerine ve düşük rekabete sahip olduğunu görün.

Profesyonel Anahtar Kelime Bulma Araçları

Örneğin LSI Graph , kopyanızda kullanılacak düzinelerce terimi belirlemenize yardımcı olacak ücretsiz bir LSI anahtar kelime aracıdır. Potansiyel LSI anahtar kelimelerinin uzun bir listesini oluşturmak için web sitesini ziyaret edin ve hedef anahtar kelimenizi girin. LSI anahtar kelimelerinizin uzun bir listesi olduğunda, içeriğinizde olabildiğince fazla kullanmak cazip gelebilir. Ancak, içeriğiniz bu terimlere gerçekten uygun değilse, bu durum anahtar kelime doldurma sorunlarına yol açabilir. Dolayısıyla, ilgili terimlerin uzun bir listesini bulduğunuzda, hepsini içeriğinizin bir sayfasına sığdırmaya çalışmayın.

LSI Anahtar Kelimelerle İçerik Stratejinizi Geliştirin

LSI anahtar kelimelerini nasıl bulacağınızı ve bunları içeriğinizde nasıl kullanacağınızı öğrenmek, SEO metin yazarlığınızı bir sonraki seviyeye taşımanın bir yoludur. LSI anahtar kelimelerini bulmak için bu gönderideki araçları kullanın ve ardından sayfalarınız ve yayınlarınız aramada sıralamanıza yardımcı olmak için bunları içeriğinize ekleyin. İçeriğinizde kullanmak için en iyi terimleri bulma konusunda daha fazla yardım almak için Alexa’nın Gelişmiş Planı’nın ücretsiz deneme sürümüne kaydolun. Plan, Anahtar Kelime Zorluk Aracı, Rakip Anahtar Kelime Matrisi ve en iyi anahtar kelimeleri bulmayı daha da kolaylaştıran diğer araştırma araçlarını içerir.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Ortalama: / 5. Oy sayısı:

Etiketler

1 Yorum

  1. Spyfu, Keywoordtool.io gibi sitelerin “related keywords” bölümlerinden de ilgili anahtar kelimemize benzeyen anahtar kelimelerin analizlerini yapabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu