Kediler genel olarak su içerisinde bulunmaktan çekinir ve sudan korkarlar. Bu nedenle kedilerin temizlenmesinde su yardımıyla kullanılan temizleyiciler yerine kuru kedi şampuanı çeşitleri tercih edilebilir. Sadece kedilerde değil küçük köpeklerde ve hamster gibi hayvan türlerinde de kullanılabilen bu şampuanlar özellikle seyahatlerde ve tatillerde çok kolay bir kullanım sağlar. Kedilerde bu şampuanın kullanılması sonucunda hem hayvanın güzel kokması hem de deri sağlığının korunması sağlanırken kürkünün temizlenmesi de sağlanır. Kuru şampuanların kullanılabilmesi için kedilerin 13 haftayı geçmiş olması gerekmektedir. Çünkü insanların ve hayvanların Ph değerleri birbirlerinden farklıdır. Bu nedenle evcil kedilerin temizlenmesinde özel olarak üretilmiş kuru şampuanlar kullanılmalıdır.

Enerjik Kediler İçin Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Kediler normal zamanlarda çok daha hareketli ve oyuncu hayvanlardır. Kısırlaştırılmış kediler büyük bir enerji tüketim alanlı kaybettiklerinden dolayı durgunlaşır ve sakinleşirler. Bu nedenle beslenme düzenlerinde yapılacak hatalar ve yanlış mama seçimi bu kedilerin obezite hastalığına yakalanmasına sebep olabilir. Bu konuda tercih edilmesi gereken kedi maması türleri enerji verici ve harekete teşvik edici mama türleri olmalıdır. Bu nedenle kısırlaştırılmış kedi maması ürünleri kullanılarak kedilerin enerji ihtiyacını sağlarken kolay sindirilebilir bir öğünde sağlanabilir. Yüksek protein oranları ile üretilen mamalar da az karbonhidrat ve yağ bulunur. Bu mamaların içinde kümes hayvanlarının unları, balık unu, yüksek protein konsantreleri, somon eti, vitaminler ve mineraller bulunmaktadır.

Proplan Kedi Maması Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzden kedi besleyen hayvan severler tarafından en çok tercih edilen kedi maması markalarından biri proplan olmaktadır. Bu mamalar her yaş ve türdeki kedi için uygun olduğundan dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Proplan kedi maması çeşitleri içerisinde tavuklu ve pirinçli, somonlu ve ton balıklı, somonlu tüy yumağı önleyici, tavuklu ve hindili, hindili ve pirinçli, tavuklu ve pirinçli, tavuklu ve hindili gibi içeriklere sahip olan birçok mama türü bulunmaktadır. Yine kediler için diyet mama türlerinden yavru kedi maması türlerine ve kısırlaştırılmış kedi maması türlerinden yetişkin kedi maması türleri ne kadar pek çok farklı mama çeşidi bulunmaktadır.

PAYLAŞ