İş yeri dolayısıyla veya konut dolayısıyla gerekli olan bir takım noktalar mevcuttur. Özellikle kiracılık konusunda ve ev sahipliği konusunda kanunla belirlenmiş haklar mevcuttur. Borçlar kanununda belirtilen hükümlere yönelik olarak bazı tahliye nedenleri vardır. Kiracı tahliye avukatı bunların başında ise genel şartları ile belirlenenler ise kesinlikle kiracının hakların göz edildiği durumlar olacaktır. Borçlar kanununda tahliyenin nedenleri olarak farklı koşullar ve belirlemeler söz konusudur. İşte bu noktalarda ortaya çıkarılacak olan konuların belirlenmesinde ise insanların genel koşulları mevcuttur. Yeterli durumların söz konusu olması neticesinde ise ev sahibinin iş yerini çıkarması veya konutta bulunan kiracısın çıkarması mümkündür.

Kiracı tahliye avukatı, dâhil edilen durumlar söz konusu olana kadar genel koşullar yetiştirilecektir. Eğer kiracının tahliyesinde tahliye tebligatının verilmesi durumu ile ilgili olarak herhangi bir koşul ortaya konduysa, bu durum için kiracının 1 ay içinde evini boşaltması gereklidir. Aksi halde icra konularına ve koşullarına başvuru yapabilir. İşte bu durumların mevcut olması koşulları ile kesin ve genel olan durumlar oluşturulur. Kiracıdan kaynaklanan bir diğer durum ise genel anlamı ile evi boşaltması için gidecek olan ihbarnamenin gelmemesi durumu olacaktır. İşte bu noktada iki kez giden ihbarnameye rağmen evi boşaltmıyorsa, bu durumda da yine koşullar belirlenecektir.

Kiracılar konusunda olduğu gibi ev sahipleri konusunda da önemli konular söz konusudur. Bunlar içinde genel olarak belirlenen durumlar insanların daha iyi koşullarda yaşamak amacı ile kendi yakınlarına evlerini vermek istemeleri sonucudur. Yakını olan kişilere evlerini vermek istedikleri durumların dışında ise bir diğer durum da kiracı tahliye avukatı olan kişiler yardımcı olacaktır. Eğer iş yeri olan bir malikin kesin olarak kendisine iş yeri açmak durumu varsa bu durumda da işyerini tahliye etme isteminde bulunabilirler. Kiracı tahliyesi konusunda daha fazla bilgi almak için sayfamızı ziyaret ediniz; www.aslanuguz.com

PAYLAŞ