Kaliteli Backlink Alma Yöntemleri

Kaliteli Backlink Alma Yöntemleri – Bir web sitesine işaret eden yüksek kaliteli backlink, en önemli arama motoru sonuç sayfaları sıralama faktörlerinden biridir. Dolayısıyla, web sitenizin arama motoru sonuç sayfalarında görünürlük elde etmesini istiyorsanız, siteniz için yüksek kaliteli geri bağlantılar oluşturmak için bir strateji oluşturmalısınız. Sitenize geri bağlantılar almak için basit, hızlı bir hile yoktur. Ancak, birbirleriyle bağlantılı olarak kullanıldığında, sitenizin yüksek kaliteli geri bağlantılar kazanmasına ve arama görünürlüğünüzü artırmasına yardımcı olacak çeşitli stratejiler vardır.

Kaliteli Backlink Alma Yöntemleri ve Teknikleri

Sitenizdeki içeriğin web sitenizin backlinkleri çekme becerisinde büyük bir etkisi vardır. Sitenizdeki içeriğe bağlantılar elde etmek için uygulayabileceğiniz birkaç taktik ve strateji.

 1. Tüm Sitenizde Yüksek Kaliteli İçerik Yayınlayın: Bağlantıları çekmek istiyorsanız, web sitenizdeki tüm içeriklerin yüksek değer ve yüksek kalitede olması gerekir. İçeriğiniz, diğer sitelerin sizinle bağlantı kurmak isteyip istemediklerini belirlemesine yardımcı olur. Marka ve organizasyonunuzun bir bütün olarak yansımasıdır. Web sitenizin sayfaları düşük kalitede görünüyorsa veya değerli bilgilerden yoksundur, diğer siteler sizi bağlantı kurmaya değecek yetkili bir marka olarak görmeyecektir.
 2. Özgün Yazılar Yayınlayın: Yüksek kaliteli geri dönüşler çekmek için web sitenizde yayınlayabileceğiniz bir tür içerik orijinal araştırmadır. Anketler düzenleyin, iş verilerinizi kullanın, örnek olay incelemeleri oluşturun ve diğer sitelerde bulunamayan orijinal araştırmaya odaklanmış başka içerikler oluşturun. Orijinal istatistikleri ve verileri yayınladığınızda, diğer sitelerin yeni ve yeni bilgilerinize geri dönmesi muhtemeldir.
 3. Kapsamlı Kaynaklar Yaratın: Diğer yayıncıların dikkatini çekmek ve yüksek kaliteli geri bağlantılar oluşturmak için içerik kullanmanın bir başka yolu da kapsamlı, kapsamlı kaynaklar üretmektir. Diğer web sitelerinin bağlantı kurmaya değer bir kaynak olarak göreceği ayrıntılı, yüksek değerli kılavuzlar, kontrol listeleri ve sözlükler oluşturun.
 4. İçeriğinizi Liste Olarak Yayınlayın: Taranabilirlik, bu formatı hem masaüstü hem de elde tutulan cihazlarda okumayı kolaylaştırır. Daha fazla dikkat çekmek ve daha fazla bağlantıya yol açmak için büyük kaynaklarınızı veya en çok blog yayınlarınızı listeleri olarak biçimlendirerek bu kitle ilgisine dokunun.
 5. Görsel Odaklı İçerik Oluşturun: Yüksek kaliteli geri bağlantılar almak için içerik oluştururken, yalnızca kopyaya ve metne odaklanmayın. Görsel olarak yönlendirilen içerik de bağlantılar çekebilir. Aslında, grafikler, grafikler ve videolar gibi medya diğer sitelerin bağlantılarını çekmede daha da etkilidir. Bu yüzden sadece kopya tabanlı içerik oluşturmayın. Gönderinize grafik ekleyin ve kendi başlarına durabilecek çarpıcı, bilgilendirici grafikler oluşturun.
 6. Evergreen İçeriği Kitaplığı Oluşturun: Web siteleri genellikle uzun bir süre alakalı olacak zamansız bilgileri sunan web sayfalarına bağlanır. Diğer yayıncılar uzun vadeli bir değer sağlayacağını bildiklerinden bu sitelere link verirler. Kaynak olarak gösterirler.
 7. Popüler Konulara Değinin: Her zaman yenilenen içerik, bağlantılar oluşturacak ve zaman içinde değer katacakken, yüksek kaliteli geri bağlantılar oluşturmak için sitenizdeki zamana duyarlı içeriği yayınlamak için yararlı olabilir. Trend veya haber değeri taşıyan konulardaki içerik, genellikle haber sitelerinin ve diğer hızlı hareket eden medya kuruluşlarının bağlantılarına yol açabilir. Bu tür içerikler, her zaman yenilenen içeriğin kalıcı bağlantı değerini sağlamayabilir, ancak hızlı, alakalı bağlantılar elde etmenize yardımcı olabilir.
 8. Backlink Vermeyi Kolaylaştırın: Yüksek değerli, yüksek kaliteli içerik oluşturmak, diğer sitelerin sayfalarınıza geri dönme şansını artıracaktır. Diğer yayıncıların sitenize geri dönmesini kolaylaştırarak bu olasılıkları düzeltebilirsiniz. Diğer yayıncıların kendi sitelerine kopyalayıp yapıştırabileceği ve size bağlayabileceği HTML hazır snippet’lerini kullanın. Ayrıca, kullanıcılar sitenizden içerik kopyalayıp yapıştırdıklarında sitenize bir bağlantı ekleyen araçları kullanın.
 9. Kaliteli Sitelerden Backlink Alın: Tüm bağlantılar aynı değere sahip değil. Yetkili sitelerden gelen bağlantılar, arama sıralamanızı düşük kaliteli sitelerin bağlantılarından daha fazla geliştirir. Böylece, bağlantı kurma yardım çalışmalarınızı yürütürken, hangi sitelerin peşinde koşmaya çalıştığınızı bilirsiniz ve sadece sizin zamanınıza ve çabalarınıza değer olan nitelikli sitelere ulaşın.
 10. Rakiplere Bağlantı Veren Sitelere Ulaşın: Web sitenize geri bağlanması muhtemel siteleri tespit etmek için, önce rakiplerinize geri bağlanan sitelere bakın. Siteniz için, rakiplerin bağlantı aldığı, ancak sizde olmayan linkleri tespit edip, benzer şekilde link edinmeye çalışın. Sitelerin rakiplerinize bağlanması durumunda, siteden de bir bağlantı alma şansınız olduğunu güvenle tahmin edebilirsiniz. Rakiplere bağlantı veren tam URL’yi almak için herhangi bir geri bağlantı web sitesine tıklayın. Rakipinize bağlanan içerik türünü görüntüleyin ve ardından yayıncıya, web sitenize aynı kapasitede bir bağlantı yayınlama isteği gönderin. Örneğin, rakibiniz sektörünüzdeki bir toplu iş listesine dahil edilmişse, ürününüz veya hizmetiniz hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayın. İşletmenizi listeye eklemenin okuyucularının deneyimini artıracağı konusunda onlara makul bir neden verin.
 11. Marka Görüşleriniz ile Bağlantı Kurma: Kaliteli içerik üretiyorsanız ve sosyal yardım çabalarına aktif olarak katılıyorsanız, markanızın diğer sitelerde bahsini almaya başlayacaksınız. Bu harika, ancak markanızın her bir sözü sitenize bir bağlantı içeriyorsa daha iyi olur. Bazen web siteleri markanızdan bir link eklemeden veya hatta bazen yanlış siteye link vermeden bahseder. Marka adınız için bir Google Alert oluşturun ve markanızın sözlerini bulmak için markalı terimlerinizi düzenli olarak arayın. Söz konusu siteye bir bağlantı içermiyorsa, yayıncıya ulaşın ve isteyin.

Etiketler

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı