En İyi İngilizce Bilgi Siteleri Listesi

İngilizce Bilgi Siteleri: Bu yazımızda İngilizce dilinde yayın yapan en iyi bilgi sitelerini bir araya getirdik ve bilgi paylaşım siteleri listesi hazırladık. Birbirinden ilginç bilgi siteleri ile bir yandan İngilizce dil bilginizi geliştirebilir, diğer yandan da genel kültür gelişiminize katkı sağlayan bilgilerle ufkunuzu açan bir aydınlanma  yolculuğuna başlayabilirsiniz. İşte yararlı ve kaliteli İngilizce bilgi siteleri listesi…

En İyi İngilizce Yararlı Bilgi Siteleri

 • EarthnWorld.com: Dünya gezegenimizin bilinen ve bilinmeyen gerçeklerini bulabileceğiniz bir yerdir. Doğa, tarih, gezi ve yaşam gibi bir çok kategoride bilgi bulabilirsiniz.
 • Reference.com: Aynı zamanda birnevi arama motoru hizmeti de veren bu sitede, İngilizce 100-200 cümle arası soru-cevap şeklinde bilgi paylaşımı yapılmaktadır.
 • TheFactFile.org: Ülkeler, ünlü insanlar, solar enerji gibi birbirinden farklı konularda “fact” şeklinde bilgi paylaşımı yapılan bir bilgi paylaşım sitesidir.
 • YourArticleLibrary.com: Yazarlar tarafından siteye gönderilen deneme tarzında yazılardan meydana gelen sitede bir çok kategoride bilgi bulmak mümkündür.
 • WorldAtlas.com: 1994’ten beri çevrimiçi bir mevcudiyete sahip site, hem gerçek anlamda doğru hem de okuması kolay olan coğrafya alanını çevreleyen bilgilendirici içerik sağlamayı amaçlayan, web üzerinde bir niş doldurmak için yayın yapan coğrafya bilgi sitesidir. Grafikler, tablolar, listeler, infografikler ve makaleler aracılığıyla, Dünya Atlası, sosyoloji, demografi, çevre, ekonomi, politika ve en son olarak seyahatleri de kapsayacak şekilde coğrafyanın ötesine geçen konuları da kapsamaktadır. Dünya Atlası, eğitimciler, öğrenciler ve etraflarındaki dünyayı merak edenler için bir kaynak olarak kullanılmaktadır.
 • JustFunFacts.com: Hayvanlar, mimari, sanat, yemekler, insanlar, uzay, mekanlar hakkında ilginç bilgiler paylaşan bir sitedir.
 • TheCultureTrip.com: Culture Trip, insanları yenilikçi teknolojiyle ve küresel içerik oluşturucuları ağıyla dünya kültürünü ve yaratıcılığını keşfetmeye teşvik eden küresel bir teknoloji girişimidir. Eski akademik psikiyatrist Dr Kris Naudts tarafından 2011 yılında Londra’da kuruldu ve Forbes tarafından hızlı büyüyen İngiltere şirketlerinden biri olarak seçildi.
 • TheMysteriousWorld.com: Themysteriousworld, yaşayan gezegen, evren ve insanların yaşam tarzı hakkında bilinmeyen ve en ilginç gerçekleri keşfetmek için bir yerdir. Web sitesi eğlence amaçlıdır ve Dünya üzerindeki ilginç ve etkileyici gerçekler hakkında listeler içermektedir.
 • TheAtlantic.com: Çin, afetler, Avrupa, festivaller, sağlık tarihi, tatil, Orta Doğu halkları, savaş fotomuhabirliği, haftanın fotoğrafları, siyaset, bilgi yarışması, antik dinler, bilimsel fotoğraflar, toplumlar, spor dünyası, Suriye, terörizm, seyahat, Doğu Türkistan, 2. Dünya Savaşı, 1. Dünya Savaşı gibi konularda fotoğrafların ve fotoğraflara ait bilgilerin paylaşıldığı sitedir.
 • SweetyTextMessages.com: İngilizce güzel sözler sitesidir. İngilizce aşk sözleri, sevgi sözleri, teklif sözleri, mutluluk sözleri gibi bir çok kategoride İngilizce güzel sözler bulabilirsiniz.
 • Petolog.com: Köpekler hakkında en detaylı ansiklopedik bilgi sitesidir. Dünyadaki bütün köpek cinslerine ve ırklarına dair bilgi bulabilirsiniz.
 • WorldPopulationReview.com: Dünya ülkeleri, güncel nüfusları, ülkelerin jeostratejik konumları, bayrakları ve anlamları gibi bir çok alanda bilgi arşiv sitesidir.
 • TheBalance.com:  Para ile hayat boyu ilişkinizi güçlendirecek, daha akıllıca yatırım yapmanıza yardımcı olma iddiasında bir kişisel finans ve ekonomi sitesidir.
 • Geology.com: Dünyaya dair bilim haberleri ve güvenilir bilgi için internetin önde gelen web sitelerinden biridir. Her gün binlerce insan, kayaçları, mineralleri, petrol ve doğal gazları, jeolojik tehlikeleri, değerli taşları, meteoritleri ve diğer pek çok konuda okumak için Geology.com’u ziyaret ediyor.
 • PasteMagazine.com: Müzik, film, TV, komedi, oyunlar, kitaplar, çizgi roman, tiyatro, tasarım, stil, görsel sanatlar, teknoloji, yiyecek, içecek, seyahat, siyaset, medya, iş, bilim, sağlık ve futbol gibi kategorilerde bilgi paylaşım sitesidir.
 • Answers.com: Ziyaretçilere daha iyi bilgi verebilmek için kurulan soru-cevap tarzı bir bilgi paylaşım sitesidir. İçerisinde her türlü konudan soru ve yanıtını bulmak mümkündür.

1 Yorum

 1. Çok iyi kaynaklar var. Hemen sık kullanılanlara ekledim. Köpekleri çok sevdiğim için Petolog.com bu siteyi çok seveğimi düşünüyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı