HTTP 408 Hatası: Site Zaman Aşımına Uğradı Hatası Çözümü

408 İstek Zaman Aşımı Hatası Düzeltme Yöntemleri

408 İstek Zaman Aşımı hatası bir  HTTP durum kodudur ve  bu da web sitesi sunucusuna gönderdiğiniz isteğin (ör. Web sayfası yükleme isteği) web sitesinin sunucusunun beklemeye hazırlandığından daha uzun sürdüğü anlamına gelir. Başka bir deyişle, web sitesiyle bağlantınız “zaman aşımına uğradı.” hatasıdır. 408 İstek Zaman Aşımı hata iletileri genellikle her bir web sitesi tarafından, özellikle çok büyük olanlar tarafından özelleştirilir, bu nedenle bu hatanın aşağıda listelenen ortak yollardan daha farklı şekillerde ortaya çıkabileceğini unutmayın: “408: İstek Zaman Aşımı – HTTP Hatası 408 – İstek Zaman Aşımı” Web sayfalarının yaptığı gibi, 408 İstek Zaman Aşımı hatası internet tarayıcı penceresinin içinde görüntülenir.

408 İstek Zaman Aşımı Hatası Nasıl Giderilir?

  1. Yenile / yeniden yükle düğmesini tıklayarak veya URL’yi adres çubuğundan tekrar deneyerek web sayfasını tekrar deneyin. Çoğu zaman yavaş bağlantı, 408 İstek Zaman Aşımı hatasını isteyen bir gecikmeye neden olur ve bu genellikle yalnızca geçicidir. Sayfayı tekrar denemek genellikle başarılı olacaktır.
    Not: Çevrimiçi bir ödeme işlemi sırasında 408 İstek Zaman Aşımı hatası mesajı görüntülenirse, ödeme girişimlerinin yinelenen girişimlerinin birden fazla sipariş oluşturmasıyla sonuçlanabileceğini unutmayın. Çoğu satıcıların bu tür eylemlere karşı otomatik korumaları vardır, ancak yine de akılda tutulması gereken bir şeydir.
  2. İnternet bağlantınızla, sayfalara erişirken uzun gecikmelere neden olan bir sorunla karşılaşıyor olabilirsiniz. Bunu yönetmek için Google veya Yahoo gibi başka bir web sitesini ziyaret edin. Sayfalar yüklendikleri kadar hızlı yüklenirse, 408 İstek Zaman Aşımı hatası oluşmasına neden olan sorun büyük olasılıkla web sitesidir.
  3. Tüm web siteleri yavaş çalışıyorsa, internet bağlantınız sorun yaşıyor olabilir. 
  4. 408 İstek Zaman Aşımı hatası, ziyaretçiler tarafından trafikte büyük bir artış olduğunda gösterilir. Zamanla daha fazla ziyaretçi web sitesini terk ettikçe, sizin için başarılı bir sayfa yüklemesi şansı artar. Biraz bekleyin. Daha sonra tekrar deneyin.
  5. Diğer her şey başarısız olursa, web yöneticisi veya başka bir site kişisi ile iletişim kurmayı denemek ve 408 İstek Zaman Aşımı hata mesajını bildirmek isteyebilirsiniz.

Etiketler

1 Yorum

  1. Google’da birçok sayfada aramama rağmen düzgün bir sonuç bulamadım. Bu sitede ki yöntemleri uygulayarak güzel sonuçlar aldım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 × 2 =

Başa dön tuşu
Kapalı