Google Hızlı Index Alma: Sınırsız “Google Gibi Getir” Yapma

Merhaba arkadaşlar, bu yazımızda Google gibi getir aracı hakkında bir kaç ipucuna değineceğiz. Öncelikle Google gibi getir nedir? sorusunu yanıtlayalım. Bu araç, web sitenizi anında Google’a göndermenizi ve index aldırmanızı sağlamaktadır. Aynı zamanda ilgili sayfanızın Google botları tarafından görülüp görülmeyeceğini ve hatasız olup olmadığını test etmenize izin vermektedir. Dolayısı ile hızlı index almanın garantili yöntemi budur diyebiliriz. Bu yöntemi çeşitli website denemelerimizde uygulandık ve herhangi bir zarar tespit etmedik. Siz de Google anında index aldırmak isterseniz aşağıdaki yöntemi uygulayabilirsiniz. Bir zararla karşılaşırsanız yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Google hızlı index aldırma yöntemimizde kullanacağımız araç, Google Webmaster araçlarında yer alan Google gibi getir sekmesidir.

Google Gibi Getir Nasıl Yapılır?

 1. Google Search Console‘u açın ve doğru hesaba giriş yaptığınızdan emin olun.
 2. Tarama bölümü altındaki Google gibi getir seçeneğine tıklayın.
 3. Google’a göndermek istediğiniz URL’yi yazın.
 4. Mobil ya da masaüstü seçeneğini seçin.
 5. Getir veya getir ve oluştur seçeneğini tıklayın.
 6. Tarama işlemi bittikten sonra ‘Dizine eklenmesini iste’ seçeneğine tıklayın.
 7. Ardından “Yalnızca bu URL’yi tara” veya “Bu URL’yi ve onun doğrudan bağlantılarını tara” seçeneğini seçin.
 8. “Git” tuşuna basın.

Siteniz muhtemelen bir kaç saniye içerisinde Google’daki yerini alacaktır. Fakat belli bir sınırı aştığınızda link gönderme belli bir süre için çalışmamaktadır. Eğer siz de google gibi getir çalışmıyor,

Google Gibi Getir Aracı Sınırı Aşma

Google gibi getir aracını kullanırken sınırı aşmamız durumunda hata mesajı vermektedir. Bu hata mesajı genellikle “Google gibi getir: Bir hata oluştu” şeklindedir. Bu sınırı kaldırarak kullanmak için şu yöntemleri uygulayabiliriz:

 • 4., 5. ve 7. aşamada seçtiğimiz seçenekleri değiştirmek: 4. aşamada masaüstü seçtiyseniz bu sefer mobil seçeneğini seçin; 5. aşamada sürekli “Getir” seçeneğini seçtiyseniz; bir sonrakinde “Getir ve oluştur” seçeneğini seçeyi deneyin. Aynı şekilde 7. aşamada “Bu URL’yi ve onun doğrudan bağlantılarını tara” dediyseniz bu sefer “Yalnızca bu URL’yi tara” seçeneğini seçin.

Buradaki temel mantık alternatif seçenekleri seçmemiz.

Böylelikle ilk aşamada sınırınızı biraz daha arttırmış olacaksınız. Bu sınırı da doldurduğunuzda diğer yöntemimize geçebilirsiniz.

Diğer yöntemimiz VPN programları yardımıyla gerçekleşmektedir. Başlamadan önce tarama geçmişinizi temizleyin.

VPN Yardımıyla Sınırsız Google Gibi Getir Yapma

Bu aşamada bir VPN programı kurup aktif hale getirdikten sonra; Yukarıda anlattığımız aşamaların 1.sinden başlayabilirsiniz. Böylelikle sınırınız yeniden artmış olmaktadır. Ancak bazı VPN programları ile yine hata verebilmektedir. Bu nedenle doğru VPN programını bulmanız gerekmektedir. Doğru VPN programı ile google indexleme süresi manuel olarak kısalmış olmaktadır.

Google Anında Indexleme Garantili Yöntemi

Yukarıda anlattıklarımızı özetlemek gerekirse:

 1. Google gibi getir aracını kullanın.
 2. Sınır dolduğunda seçmiş olduğunuz seçenekleri değil öbür seçenekleri seçerek deneyin.
 3. Tarayıcı çerezlerini silin.
 4. VPN programı yükleyerek deneyin.
 5. Tarayıcı değiştirin. Chrome kullanıyorsanız, Opera ile deneyin.

Yukarıdaki yöntemlerle bir çok kez günde 50+ index aldırma işlemi gerçekleştirdik. Bir zararı olduğuna dair herhangi bir bilgiye rastlamadık… Bu nedenle google sayfamı indexlemiyor diyenler için index aldırma yöntemidir. Sizin de Google indexleme hızını arttırma konusunda fikirleriniz varsa, lütfen yorum kısmından bildirin.

Etiketler

5 Yorum

 1. Buradaki yöntemler daha fazla Google gibi getir yapılıyor… Ama dediğiniz gibi acaba zararlı olabilir mi? Bilen biri cevaplarsa sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı