Fransa Nüfusu 2019

Fransa Cumhuriyeti, bir çok denizaşırı bölge ile Batı Avrupa’da yer almaktadır. Metropolitan Fransa, İngiliz Kanalı ve Kuzey Denizi’nden Akdeniz’e ve Atlantik Okyanusu’ndan Lüksemburg , Almanya , Belçika , İsviçre , İtalya , İspanya , Andorra ve Monako’yauzanan Ren’e kadar uzanır.

07.07.2018 tarihi itibarı ile Fransa tahmini nüfusu: 65.245.035’dir.

Paris, Fransa’nın en büyük şehri ve başkenti. Paris şehri, şehir sınırları içinde 2,24 milyonluk nüfusu ve tüm Avrupa Birliği’ndeki en kalabalık kentsel alanı ile sadece 40 mil karelik alana sahiptir. Şehir, kilometrekare başına 21.000’den fazla insan yoğunluğuna sahiptir. 4,638 mil karelik arazi ile çok daha büyük Paris Bölgesi, 12 milyonluk nüfusuyla kendi cumhurbaşkanı ve bölge konseyine sahiptir. Bu, Fransa’nın toplam nüfusunun %18’ini oluşturmaktadır.

Fransa Nüfus Büyümesi

2011 yılında bildirilen rakamlar, Fransa’nın bir bütün olarak dünyanın dört bir yanındaki diğer ülkelere göre daha hızlı büyüdüğünü doğruladı. Aslında, herhangi bir göçmenlik rakamını içermeyen doğal büyümesi, 2003 yılında Avrupa Birliği’nde kaydedilen doğal büyümenin neredeyse tamamını oluşturmuştur.

Doğum oranı, ölüm oranını hatırı sayılır bir oranla aştı – 2006’da 302.432, ki bu rakam 1973’ten beri kaydedilen en yüksek rakamdı. Oranlardaki artışlar, 2011 sayımında açıklanan son rakamlara yol açtı.

Komşularının çoğu gibi Fransa da göç için büyük bir çekiciliği temsil ediyor ve 2008 yılında istatistikler yayınlandığında, 11,8 milyon yabancı doğumlu göçmenin olduğu bildirildi. Bununla ilgili kesin rakamlar, Fransız devleti için ırk ve etnisite söz konusu olduğunda istatistikleri derleme bir varlık olarak yasadışı olduğu gerçeği nedeniyle hafifçe engelleniyor. Bununla ilgili veriler bu nedenle INED ve INSEE gibi bağımsız kurumlar tarafından sağlanır.

Ancak net olan şey, Fransa’nın nüfusunun oldukça önemli bir şekilde artmasıdır. Doğum ve ölüm oranındaki büyük farklılık, herhangi bir daralma belirtisi göstermez ve bu nedenle, bir sonraki ulusal nüfus sayımından sonuçları görmek büyüleyici olacaktır.

Fransızca

Fransızca Avrupa, Amerika ve Afrikada geniş bir coğrafyada konuşulmaktadır. 29 ülkede resmi dil olarak kullanılan Fransızca köklü bir tarihe sahiptir.

Dünya üzerinde 275 milyondan fazla kişi Fransızca konuşmaktadır. Kariyeriniz için ikinci dil olarka öğrenebilirsiniz.

Resmi dil olarak kabul eden ülkelerde ticari, akademik vb. işlemleriniz için noter onaylı ve apostilli Fransızca tercüme yaptırmanız gerekmektedir. Tercüme Store, Fransızca tercüme alanında dünya çapında kaliteli hizmet sağlamaktadır.

Fransa’da Din

Fransa dünyanın en az dindar ülkelerinden biridir. Institut Montaigne tarafından yapılan 2016 araştırmasına göre,% 39,6’sı dini inancı olmadığını iddia etti. Yarısından biraz daha fazla (% 51,1) Hristiyanlık,% 5,6’sı Müslüman olarak tanımlanmıştır ve %1’inin (% 0.8) Yahudi olduğu belirlenmiştir.

Avrupa’da İslam’ın Pew Araştırma Çalışmasına göre, Fransız nüfusunun yaklaşık% 8,8’i Müslüman. Bu, Institut Montaige’nin tahmininden daha yüksek ve Avrupa’nın en yüksek yüzdesi olacak. Müslüman nüfusun göç, dönüşüm ve yüksek doğal artış oranları nedeniyle Fransa’da büyümeye devam etmesi bekleniyor. Göç, Fransa’da önemli bir siyasi sorun haline geldi ve bu muhtemelen ilerlemeye devam edecek.

Fransa’nın En Büyük Şehirleri

Bu büyüklükteki bir ülke için, nüfusu 1 milyonu aşan tek bir şehir olması şaşırtıcıdır. Fransa’nın en büyük şehirleri şunlardır:

  • Paris (2.2 milyon) Daha geniş Paris kentsel alanı, 2013 yılında 12,1 milyonu aşan bir nüfusa sahipti.
  • Marsilya (853,000) Fransa’nın ikinci büyük şehri iken, 1,6 milyon nüfusuyla en büyük üçüncü kentsel ve metropol alanı var.
  • Lyon (484.000) Banliyöleri ve uydu kentlerini de kapsayan Lyon, 1,7 milyon nüfusuyla Fransa’nın en kalabalık bölgesidir.
  • Toulouse (449,000) Bu, 1.2 milyonluk nüfusuyla Fransa’nın dördüncü büyük metropol bölgesidir.

Fransa Nüfus Büyüme Oranları

  • Bir doğum: her 42 saniyede bir.
  • Bir ölüm: her 54 saniyede bir.
  • Bir net göçmen: her 7 dakikada bir.
  • Net kazanç: 2 dakika bir, 1 kişi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 + 2 =

Başa dön tuşu
Kapalı