İnternet ve Sosyal Medya

E-Ticaret Siteleri İçin Blog SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

E-Ticaret Siteleri İçin Blog SEO Çalışması Nasıl Yapılır? Arama motoru Optimizasyonu, pazarlamacılar için inanılmaz derecede önemlidir.  Pazarlamasını yaptığınız sektör üzerine bloglamaya başlarsanız, sitenizi Google gibi arama motorları aracılığıyla hizmetinizle veya ürününüzle alakalı anahtar kelimeler girerek daha görünür hale getirebilirsiniz. Bu bilgilendirici makalede, dikkate almanız gereken birkaç diğer optimizasyon stratejisiyle birlikte, göz önünde bulundurduğunuz arama anahtar kelimelerine yönelik site makalelerinizi nasıl en üst düzeye çıkaracağınızı ele alacağız.

Öneri: SEO Neden Önemlidir?

1. Güçlü Anahtar Kelimeler Araştırması

Anahtar kelime araştırması, sayfa optimizasyonu için çok önemlidir. Blog yayınınızla ilişkili olarak alakalı anahtar kelimeleri bulmak için çeşitli araçlar ve yöntemler vardır. Bu yöntemleri kullanarak, kendi bir veya iki anahtar kelimenizi belirledikten sonra, bunları blog makalenize entegre etme zamanı geldi. Makalelerinizin en iyi bölümleri, bu kelime öbeklerini dahil etmek için nerelerdir? Denemeniz gereken sadece dört önemli yer var.

En İyi Ücretsiz Anahtar Kelime Üretme SEO Araçları için tıklayınız.

Başlık Etiketi: Makalelerinizin önemini belirlemede arama motoru ve okuyucunun ilk adımı, buradaki anahtar kelime gibi önemlidir. Uzun başlık anahtar kelimeler? Uzun bir başlığa sahip olduğunuzda, anahtar kelimenizi başlangıçta almak iyi bir fikirdir. Çünkü bu, SERP’lerdeki sonuca doğru kesilebilir ve bu da kendi makalenizin algılanan alaka düzeyine zarar verir.

Alt Başlıklar ve İçerik: Anahtar kelimenizin, makalenin tüm gövdesi ve başlıklarda normal bir akıştan oluştuğundan emin olun. İçerik oluşturduğunuzda, ana odak noktanız gerçekten de önemli olan konular hakkında olmalıdır. Ziyaretçiler, makalenizde yer almasını istediği herhangi bir sorunu halletmek adına sitenize geldiyse, yararlı olmaya ve yanıt vermeye odaklanmış olmanız gerekir. Bunu yapın ve genellikle her zaman önemli anahtar terimler için açık bir şekilde optimize edildiğinizi göreceksiniz.

URL: Arama motorları, makalenizin neyle ilgili olduğunu belirlemek için URL’nizi de arar ve bir web sayfasında taranacağı ilk şeylerden biridir. Her gönderi kendi özel URL’sinde bulunduğu için, yazdırdığınız her bir gönderideki URL’lerinizi artırmak için büyük bir şansınız var. Bu nedenle, içeriğinizden bire iki anahtar kelimeyi eklediğinizden emin olun.

Meta Açıklaması: Meta açıklamanız, site makalenizin içeriğiyle ilgili olarak arama motorları ve aboneler hakkında bilgi sağladığından, uzun vadede Google’ın ve izleyicilerinizin kendi makalenizin içeriğiyle ilgili açık olduğundan emin olun. Aynı zamanda, belirli okuyucuların niyetine uygun olduğundan, kopyalanan şeylerin tıklama ücretleri için harika bir fırsat olduğunu unutmayın.

2. İç Bağlantılar

Blog yazınızda içeriğinize veya referans verdiğiniz bilgiye bir URL ekleyin. Sadece harika bir bloglama yolu olmakla kalmaz, aynı zamanda ürüne yönlendirmiş olursunuz.

3. Mobil Uyumluluk

Bugün daha fazla insanın cep telefonlarından arama motorunu pc’den daha çok kullandığına dair bilgiler malumdur. Mobil cihazlarda yapılan değerli arama soruları için Google, önce mobil uyumlu sonuçları gösterir. Peki, sitenizi nasıl mobil uyumlu hale getirebilirsiniz? “Reaktif tasarım” kullanarak, mobil cihazlara duyarlı web siteleri, web sitesi sayfalarının, sırasıyla masaüstü ve mobil cihazlar için olmak üzere yalnızca iki değil, yalnızca 1 URL’ye sahip olmasını sağlar. Bu, web sitenize geri dönen herhangi bir bağlantı farklı URL’ler arasında bölünmüş olmayacaktır, çünkü makalenizin SEO yardımcı olur. Bu nedenle, bu hiperlinklerden kazandığınız Arama Motoru Optimizasyonu gücünü merkezileştirecek ve Google’ın makalenizin değerini daha iyi anlayabilmenize ve buna göre konumlandırmanıza yardımcı olacaksınız.

4. WordPress SEO Eklentileri

Bu arama motoru optimizasyonu deneyiminde kesinlikle hayatınızı kolaylaştıracak bir sürü harika eklenti var! Bunlar kesinlikle kendi işinizi yapmanıza ve sayfa içi arama motoru optimizasyonu uygulamalarını iyi bir şekilde kullanmanıza izin verir. Parçacık düzenleyicinizden, makalelerinizin sayfalarını, resimlerinizin adını, meta açıklamalarını, XML site haritalarını ve devasa bir moda koleksiyonunu optimize etmenize yardımcı olan gerçek zamanlı sayfa analizi performansından gerçekten her şeyi içeren SEO eklentileri ile sitenizi optimize etmeniz mümkündür!

Öneri: En İyi WordPress Eklentileri

5. Sosyal Medya Paylaşımları

Küçük bir kuruluş olarak, olası ve mevcut müşterilerle ilişkiler oluşturmak için Facebook, Twitter, Google+ veya diğer sosyal ağ sitelerini kullanıyor olabilirsiniz. Sitenizin içeriğinizi, daha fazla internet erişimi için bu web sitelerinde neden tanıtmıyorsunuz? Hootsuite gibi ücretsiz uygulamalar, yalnızca birkaç tıklamayla tüm sosyal ağ sitelerinizdeki en yeni blog makalenize bağlantılar göndermenizi kolaylaştırır. Makalelerinizi önceden planlayabilirsiniz!

6. Abonelik Formu ve Sistemi

Belirgin bir şekilde konumlandırılmış RSS veya Feed Abonelik Butonlarını dahil edin ve kitlelere makalelerinizi mümkün olan en kısa sürede e-postayla takip etme olanağı verin. Bu, web sitenizin takipçilerinin sitenizi yeni içerik için düzenli olarak kontrol etmenize gerek kalmadan en yeni gönderilerinizin anında bildirilmesine izin verir. Ziyaretçileriniz için en iyi performans gösteren eski blog gönderilerini optimize etmeyi ve 2015 yılında yaptığımız gibi katkıda bulunmayı merak ediyorsanız, bu araç düşük asılı meyvelerin belirlenmesine yardımcı olacaktır. Birçok içerik pazarlamacı, web sitesi makalelerini arama için optimize etme ile boğuşuyor. Gerçek şu ki, blog makaleleriniz anında sıralamaya girmeyecek. Otorite için bir av oluşturmak için biraz zaman ister.

Bununla birlikte, blog makalelerini sık sık yayınladığınızda ve her zaman niyet tabanlı bir okuyucuyla karşılaştığınızda arama için bunları en iyi duruma getirdiğinizde, faydaları trafik biçiminde toplayacak ve kalıcı olarak katkıda bulunacaksınız.

Ayrıca Site Trafiği Arttırma Yöntemleri başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Ortalama: / 5. Oy sayısı:

Etiketler

1 Yorum

  1. Eticaret siteleri için, özellikle blog kurmak, seo alt yapısı adına olmazsa olmazdır. Paylaşım için çok çok teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu