Bu listemizde en iyi yabancı dizileri bulabilirsiniz.

Twin Peaks

1990 yılında Amerikan ABC kanalında yayınlanmaya başlayan dizi Körfez Savaşı sebebiyle 1 yıl sonra yayını durdurulmasına rağmen çok büyük hayran kitlesi kazanmıştır. Twin Peaks adlı dizi  lise öğrencisi Laura Palmer’in öldürülmesi ve sonrasında gelişen olayları konu alır.

Forbrydelsen

İskandinavya kültürüne ait başrolünde Sarah Lund karakteri ile Sofie Gråbøl’un olduğu Danimarka yapımı polisiye dizidir. Kopenhag polis departmanında görevli bulunan dedektifi Sarah Lund ve onun etrafında dönen olayları anlatan polisiye dizi psikolojik gerilim türünün başarıya ulaşmış en büyük örneklerinden biri olmuştur.

Breaking Bad

The X-Files yazarı Vince Gilligan dizi sonrası iş bulamadığında, bu dizide birlikte çalıştığı Thomas Schnauz “Olmadı bir karavan satın alıp metamfetamin laboratuvarı inşa edip ülkeyi gezerek  para kazanırız“ demesi üzerine bir şakadan türeyen fikir Breaking Bad efsanesinin doğuşunu sağlar.

Lost

Sdney’den Los Angeles’a giden yolcu uçağının Pasifik okyanusunda gizemli bir tropik adaya düşmesiyle mucizevi olarak hayatta kalan yolcuların hikayesini anlatan dizi 6 sezon yayınlanmıştır. Bilim, kurgu, aksiyon, doğaüstü, gerilim macera… Aklımıza gelen her turu ustalıkla işleyen Lost reyting rekorları kırmıştır.

The Wire

Şehir hayatı ile şehir hayatının politik ve sosyal uzantılarından bahseden destansı bir suç draması olan The Wire 5 sezon boyunca ekranlarda kalmıştır. Eski polis muhabiri  David Simon, polis muhabirliği yaptığını zamanlarda aktif olarak çalıştığı Baltimore’da meslek hayatı boyunca karşısına çıkan suçlar, bürokratik engeller ve yaptığı suç haberlerinden esinlenerek lafını çekinmeden söylediği polisiye romanları andıran bu projeye imza attı.

Game of Thrones

David Benioff ile D. B. Weiss tarafından George R. R. Martin’in Buz ve Ateşin Şarkısı adlı ünlü roman serisinin ilk kitabından adını alan ve bu roman serisinden ilham alınarak yaratılan dizi büyük bir hayran kitlesi toplayarak her bölümü ile rekorlar kırmaktadır. Westeros ve Essos kıtalarında geçen bir yandan uzun süren yaz sonunda her an bastırabilecek olan kış mevsimini beklerken bir yandan da Demir Tahtın sahibi olmak isteyen asıl hanelerin birbiri ile olan savaşlarını ve birbirlerinin arkasından çevirdikleri “Taht Oyunları”nı muazzam bir şekilde  anlatan ortaçağ dönemine ait fantastik televizyon dizisi, Amerikan HBO kanalında yayınlanmaktadır. Çekimleri birçok ülkede gerçekleştirilmektedir.

Avatar: The Last Airbender

Barış, birlik ve beraberlik, kardeşlik için ve Ateş kralının 3 milletle olan savaşını bitirmek için kısaca dünyayı kurtarmak için yola çıkan 12 yasındaki kahraman Aang’ın hikayesini anlatan animasyon dizisi Avatar: The Last Airbender ülkemizde Avatar: Son Hava Bükücü olarak bilinmektedir. Tasarım aşamasında 6 ile 11 yaş arasındaki kategorisindeki çocuklara hitap etmesi amacıyla yapılan anıme dizi muhteşem bir sanat yönetimi ile bu hedefini çok yukarılara çıkarak milyonlarca kişi için bir hastalık seviyesine geldi.
PAYLAŞ