İnternet ve Sosyal Medya

En İyi WordPress Eklentileri 2019

Web siteniz için olması gereken en iyi WordPress eklentileri listesini bu yazımızda bulabilirsiniz. WordPress eklentileri, WordPress’e işlevsellik eklemek ve genişletmek için mükemmel araçlardır. WordPress çerçevesinde birçok parçayı işinize yarayacak çok sayıda kullanışlı eklenti var. Ayrıca, aynı özellik için birden fazla eklenti bulacaksınız. Tek yapmanız gereken, projenize uyan ve kendiniz için en iyi olanı seçmek. WordPress için hem ücretsiz hem de premium eklentileri bulabilirsiniz, eklentilerin çoğu ise freemiums olarak geliştirilmiştir. Peki freemium nedir? Bir freemium eklentisi, gelişmiş özellikler için premium versiyona yükseltme seçeneği sunan ücretsiz bir eklentidir. Bu gönderi, WordPress tabanlı siteler için gerekli olan ücretsiz / freemium ve premium eklentileri içerir.

En İyi ve Gerekli WordPress Eklentileri Listesi

Wordfence Security – Firewall & Malware Scan – By Wordfence

Wordfence güvenliği, mevcut en kapsamlı güvenlik eklentilerinden biridir. 2 milyondan fazla aktif yükleme ile bu eklenti, geliştirilen en iyi güvenlik eklentisinden biridir. Bu eklenti ücretsiz ve açık bir kaynaktır. Bununla birlikte, anlık güncellemeleri almanıza olanak veren premium bir sürümü vardır. Bu eklenti, sitenize herhangi bir kötü amaçlı yazılım veya şüpheli kod bulaşmış olup olmadığını kontrol edecektir. Sızıntıları düzeltmek size kalmıştır, ancak Wordfence güvenliğini göz önünde bulundurmadan, aşağı ineceğinizi bile bilmiyor olabilirsiniz.

Bu güvenlik eklentisi, güvenlik duvarı koruması, kötü amaçlı yazılım taraması, giriş güvenliği, gerçek zamanlı trafik izleme, iki faktörlü kimlik doğrulama ve çok daha fazlasını içerir. Sitenizi zayıf noktalar için tarar ve olası güvenlik tehditleri konusunda sizi uyarır. Web sitenizi taramaktan sahte Google botlarını engeller. Bu eklenti bir öğrenme kabiliyetine sahiptir ve web sitenizin ilk 7 gün boyunca aldığı trafiğin niteliğine göre eğitilmesine izin verebilirsiniz, bu da eklentinin web sitenizdeki saldırı etkinliklerini daha iyi bir şekilde algılamasını sağlar.

Şüpheli etkinliğe bağlı olarak IP’leri otomatik olarak engelleyebilir. Multisite uyumludur ve 2 faktörlü bir kimlik doğrulaması vardır ve WordPress sitesini güvenlik açıkları için taramanızı sağlar. Bu eklenti, tüm aktivitelerle güncel kalmanızı sağlayan zarif bir panele sahiptir.

UpdraftPlus

Updraftplus, WordPress’in en önemli ve popüler yedekleme eklentisi olarak kabul edilir ve ayrıca en yüksek sıralamaya sahiptir. Bu eklenti neredeyse bir milyondan fazla kullanıcı tarafından yüklenmiştir. Bu eklentinin ana rolü hem veritabanını hem de dosyaları yedeklemek. Tüm bu yedeklemeler bulutta depolanır ve geri yüklemek isterseniz, buluttan ayrıntıları almanız gerekir. Birçok bulut servisi var ve dosyayı Amazon S3, FTP, Updraft Vault, Rackspace Cloud, Google Drive, DreamObjects, Dropbox gibi servislerde yedekleyebilirsiniz. Sunucuya yedeklenen dosyalar kendi seçeneğiniz olabilir.

WordPress web sitenizdeki herhangi bir çökmeden kurtulmak için kullanılır. Ücretsiz yanı sıra premium sürümü vardır. Ücretsiz sürüm iyi özelliklere sahiptir ve ek özellikler gerektiriyorsa, o zaman primi tercih etmeniz gerekir. Bu eklenti daha az bellek kullanımı tüketir ve kullanımı kolaydır. Zamanlanmış bir servis yardımıyla, yedekleme otomatik olarak yapılır. Restorasyon, çoklu kaynaklar için yapılır.

W3 Total Cache

W3 Total Cache, sunucu performansınızı artırarak, içerik dağıtım ağı (CDN) entegrasyonu gibi özelliklerle indirme sürelerini kısaltarak sitenizin SEO ve kullanıcı deneyimini geliştirir. Sayfalar hızlı bir şekilde oluşturmaya başlar ve daha hızlı bir şekilde etkileşime girebilir. Azaltılmış sayfa yükleme süresi, sitede daha fazla ziyaretçi zamanı; Ziyaretçiler daha fazla sayfa görüntüler. Google, site hızının kritik sıralama faktörlerinden biri olduğunu tekrarladığında, bu eklenti, kullanıcılarınıza yıldırım hızında bir deneyim sunmak için harika bir çözümdür. Tema dosyaları, Medya Kitaplığı ve WordPress ile Şeffaf CDN yönetimi gibi özellikleri içerir.

Yoast SEO

WordPress Yoast SEO eklentisi Joost De Valk tarafından tanıtıldı ve en önemli eklentilerden biri. Web sitenizin SEO özelliklerini analiz etmek ve optimize etmek için ücretsiz bir eklentidir. Yoast SEO, hosting hesabınızda WordPress’i kurduktan sonra kurmanız ve kurmanız gereken ilk eklentidir. WordPress’in kurulması ve kurulması Yoast SEO eklentisi sadece birkaç dakika sürecektir. Yoast sayfa analiz aracı, SEO’nun yeni başlayanlar için özellikle yararlıdır ve bir sayfanın SEO dostu olmasını sağlar. Bu eklenti, öğeleri kolayca yönetebilmeniz için kapsamlı optimizasyon ayarları paneline sahiptir. Eğer ücretsiz WordPress arama motoru optimizasyonu eklentisi kullanmayı düşünüyorsanız, ikinci bir seçeneğe ihtiyacınız yok, sadece Yoast SEO’ya gidin. Bu eklenti, WordPress multisite ile multisite için en iyi WordPress SEO eklentisini yapıyor. Bu özellikler arasında, gönderi başına ait SEO başlığı ve her gönderi temelinde meta açıklaması, taksonomiler için başlık ve meta açıklama desteği (ör. Kategori ve etiketler), Google arama sonucu snippet önizlemeleri, odak anahtar kelime testi, geliştirilmiş kanonik destek, taksonomi arşivlerine kurallı ekleme, tek gönderi ve sayfalar ve ön sayfa ve çok daha fazlası yer alıyor.

WP Smush

WP Smush ödüllü bir görüntü sıkıştırma eklentisidir. WordPress görüntü sıkıştırma için en iyi eklenti gibi görünüyor. En basit görüntü sıkıştırma eklentisinden biridir. Bu eklenti, resminizi sıkıştırır ve web siteniz için mükemmel bir yükleme hızı sunar. JPEG, GIF ve PNG gibi görüntü formatlarını sıkıştırabilir. Bu teknik, kaliteyi kaybetmeden görüntüyü sıkıştırmak için kullanılır. Bu eklentide, her bir resmi sıkıştırabilir veya toplu olarak işleyebilirsiniz. Tüm bu sıkıştırmalar sadece tek tıklamayla yapılabilir. WP Smush eklentisi, kalitesini kaybetmeden görüntü boyutunu azaltmak için çeşitli algoritmalar kullanır. Maksimum genişlik ve derinlik sınırını aşan tüm resimler, medya kitaplığına eklendiğinde görüntüyü otomatik olarak yeniden boyutlandırır. Gelişmiş kayıpsız sıkıştırma tekniği kullanır. Bu eklenti hem ücretsiz hem de pro sürümünde mevcuttur. Ancak ücretsiz bir sürümde, görüntü boyutunu yalnızca 1MB’ye kullanabileceksiniz. Görüntü boyutunuz yüksekse, pro sürümüne geçmek daha iyidir. Pro sürümünde, 32MB’ye kadar bir görüntü boyutu kullanabilir ve pro sürümünde bile kayıplı bir sıkıştırma tekniği vardır. Bu eklenti, NextGen galerisi, WPMP, WP tüm ithalat, WP medya klasörü, WPML, WP Retina 2x, WP offload S3 ve daha birçokları gibi medya kütüphanesi eklentileriyle uyumludur.

Contact Form 7

WordPress web siteniz için en iyi iletişim formlarından biridir. Kullanımı tamamen ücretsizdir. İletişim formu 7’yi yüklediğinizde, kişi olarak adlandırılan WordPress kontrol panelinize yeni bir menü ekler. Yeni bir iletişim formu oluşturmak istiyorsanız, WordPress gösterge tablonuzun iletişim menüsünü tıklayın ve sonuçta oluşan giriş alanından bir form oluşturun. Özellikle insanların sizinle iletişim kurması içindir. Sitenizin görüntüleyenlerinin doğrudan sizinle iletişime geçmesine olanak tanıyan birden çok iletişim formu seçeneğini ele almak için en güçlü eklentidir ve ek alanlar da ekleyebilirsiniz. Tarih, URL, e-posta ve metin gibi çeşitli alanlara sahiptir. Ayrıca müşterilerinizden mesajlarınızı almak için seçtiğiniz e-posta adresini de içerir. Bu eklenti, kullanıcıların spambotlar tarafından oluşturulan iletileri filtrelemek için CAPTCHA eklemesine olanak tanır. Bu gönderimler için AJAX desteklenmektedir.

All In One Schema Rich Snippets

Zengin snippet’ler, sayfanızın görünümünü / arama motoru sonuç sayfalarındaki yayınları yüceltmenin etkili yoludur. Bu, yazı / sayfalarla ilgili temel bilgileri kısaca sunar. Bu zengin snippet’leri WordPress web sitesinde oluşturmak için, tek bir şema zengin snippet’ında Tümü adlı en iyi kullanışlı eklentiye sahip olursunuz. Tüm bir şema zengin snippet’leri, sayfaları / yayınları zengin snippet’lerle işaretlemek için kullanılan önemli bir WordPress eklentisidir. Bu eklenti, web sitenizi daha iyi bir şekilde derecelendirmenize ve SERP sonuç sayfasında daha fazla tıklama oranı elde etmenize yardımcı olur. Web sitenize zengin snippet’ler eklemek için en çok tercih edilen ve en kaliteli WordPress eklentilerinden biridir. Bu eklenti, arama motoru sonuç sayfasında görüntülenecek tüm önemli bilgileri size verecektir. Bu eklentiyi yükledikten sonra, WordPress panosunda zengin snippet’ler adlı bir seçenek bulacaksınız. Bu seçenekle, bu eklentiyi ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz. Bu eklenti 30.000’den fazla indirmeye sahip ve kaliteli bir WordPress eklentisi için gitmek istiyorsanız, bu eklenti doğru bir seçimdir.

WP-Optimize

WP-Optimize herhangi bir WordPress sitesi için en çok aranan ve önemli eklentilerden biridir. Bu, verimliliği en üst düzeye çıkarmak için WordPress veritabanınızı temizlemeye yardımcı olan bir optimizasyon eklentisidir. Bu eklenti, veritabanı tablolarını temizlemek ve optimize etmek için herhangi bir PhpMyAdmin gerektirmez. WP-Optimize, MySQL tablolarını birleştirmenin yanı sıra, bozuk yorumlar, revizyonlar, geri ponponlar, zaman aşımına uğramış geçici seçenekler, onaylanmamış yorumlar, spam, geri izleme vb. Gibi verileri kaldırmak için çalışır. Web sitenizi optimize etmek için tam kontrol sağlar.

Bu eklenti, otomatik taslaklar, istenmeyen yorumlar, eskisizler ve web sitenizde kullanılmayan diğer tüm şeyler gibi gereksiz öğeleri temizler. Bu eklentinin kullanımı oldukça kolay görünüyor. WP-Optimize tüm gereksiz verileri tek bir tıklamayla temizleyecektir. Veritabanınızdaki istenmeyen verileri temizlemek için herhangi bir manuel sorgu gerektirmez. Bilginiz olmadan, web sitenizde çok fazla gereksiz veri olabilir ve bu da web sitenizin hızını yavaşlatabilir. Bu eklentiyle, otomatik olarak istenmeyen veriler veritabanından kaldırılır ve web sitenizi her zaman olduğu gibi hızlı hale getirir. Bu eklenti, WordPress veritabanınızı temizlemek için harika bir araçtır.

WP Notification Bars

WP Bildirim çubukları, bir WordPress web sitesi için en iyi bildirim eklentilerinden biridir. Bu eklenti çok sayıda kişiselleştirme seçeneği ile geliyor. Bu eklentinin yardımıyla, web siteniz için özel bir mesaj ve harekete geçirici mesaj düğmesi ile güzel bir çubuğu hızlı ve kolay bir şekilde oluşturabilirsiniz. Bu eklenti, istediğiniz kadar farklı çubuk eklemenize ve hatta her biri için özel görüntüleme kuralları eklemenize olanak tanır. WP bildirim çubukları eklentisi, tıklamalarını diğer sayfalara yükseltmek veya belirli promosyonları pazarlamak isteyen kişiler için idealdir. Bu eklenti, bülten formları, metin bildirimleri, herhangi bir gönderiye doğrudan bağlantı, geri sayım saati, arama çubuğu gibi özellikleri içerir. Ayrıca sosyal medya paylaşım düğmeleri, Facebook beslemeleri, Twitter beslemeleri, bir pop-up’da bir video tetikleme, özel HTML ve çok daha fazlasını içerir. Bu eklenti size 7/24 müşteri desteği sunmanın yanı sıra çeviri hazırlığı da sunar. Bu eklenti panosu, yeni başlayanlar ve hatta gelişmiş WordPress kullanıcıları için çok kullanıcı dostu ve kullanımı kolaydır. Bu eklenti size sınırsız renkler, özel dolgu, içerik genişliği, gizleme / kapama düğmeleri vb. Gibi birçok özelleştirme sağlar. WP bildirim çubukları eklentisinin kurulumu ve kullanımı çok kolaydır.

Google Analytics for WordPress by MonsterInsights

MonsterInsights tarafından WordPress için Google Analytics resmi olarak Yoast tarafından Google Analytics olarak bilinir. Google Analytics, web sitesi trafiğini bilmek için mükemmel bir istatistik araçtır. Web sitesi yönetimi ve bakımı söz konusu olduğunda izleme çok önemlidir. Önemli karar vermede istatistikler çok önemlidir. MonsterInsights’tan Google Analytics, web sitenizi takip etmenize yardımcı olur. Bu eklenti, web sitenizle ilgili gerçek zamanlı istatistikleri izlemenizi sağlar. Bu eklenti, Google Analytics’in en hızlı ve güvenilir izleme kodu olan evrensel veya asenkron Google Analytics izleme kodunu kullanır. Google Analytics’i WordPress web sitenizde sadece birkaç tıklamayla kolayca kurabilir ve 5 dakikadan daha kısa bir süre alır. En önemli istatistikleri vurgular, böylece web sitenizin trafiğini ve dönüşümlerini kolayca büyütebilirsiniz. Demografi ve ilgi alanı raporlarını etkinleştirmek için bir seçeneği vardır. Bu eklenti, giden bağlantıları bir sayfa görüntüleme veya etkinlik olarak izlemek için yapılandırılabilir bir seçenektir. İç linkleri belirli bir formata giden bağlantılar olarak izlemek için bir seçenek vardır, örneğin / out / for ile başlayan ortaklık bağlantıları için çok kullanışlıdır. Ayrıca e-ticaret ve hedef takibini de içerir, böylece MonsterInsights ile, satışlarınızı, indirmelerinizi, kullanıcı aramalarınızı, giden bağlantılarınızı, bağlı kuruluş bağlantılarınızı, e-postalarınızı ve diğer özel boyutlarınızı kolayca izleyebilirsiniz.

BJ Lazy Load

BJ Lazy Load, WordPress web siteniz için gerekli olan en iyi görüntü iyileştirme eklentilerinden biridir. Web sitenizde çok fazla resminiz varsa, bu işlemin yüklenmesi bir dakika sürebilir. Bu, kullanıcıların sayfanızı ziyaret etmesi için can sıkıcı olabilir. Bu sorunun üstesinden gelmek için en iyi çözüm BJ Lazy Load eklentisini kullanıyor. Bu eklenti, posta görüntüleri ve küçük resimler dahil olmak üzere seçilen görüntüleri yüklemenizi, içeriği bir yer tutucuyla değiştirmenizi ve derecelendirme görüntüleri ile iFrame’leri kullanabilmenizi sağlar. BJ Lazy Load eklentisi, boyutlandırılmış görüntülere hitap eder. Duyarlı tasarımlarda otomatik olarak küçültülmüş resimler sunar. Ayrıca hiDPI ekranları için otomatik olarak sunulan hiDPI görüntüleri vardır. Bu eklenti, istediğiniz özellikleri eklemek için tam kontrol sağlar. Ayrıca kullanıcı deneyimini çok fazla etkilemez. Bu eklentide, görüntü bir noscript etiketinin içindeki bir yüktür. Bu eklenti, web sitesi performansı ve SEO için harika . BJ Lazy Load eklentisi, iFrame’in desteği nedeniyle YouTube ve diğerlerinden gömülü videolar olan Vimeo’yu desteklemektedir.

Redirection By John Godley

WordPress için en popüler yönlendirme yöneticisi yeniden yönlendirme eklentisidir. 301 yeniden yönlendirmeyi kolayca yönetebilir, 404 hatalarını takip edebilir ve gevşek uçları düzeltebilirsiniz. Bu eklentinin yardımıyla, bir gönderi URL’si değiştiğinde 301 yönlendirmelerini otomatik olarak ekleyebilir, ancak bir gönderi için 302 ve 307 yeniden yönlendirmelerini de ekleyebilirsiniz.

Hataları azaltarak site sıralamanızı iyileştirmeye yardımcı olur. Yönlendirme, birkaç yönlendirmeden binlerce yeniden yönlendirmeye kadar her boyutta kullanılacak şekilde tasarlanmıştır. Tüm URL’leri yeniden yönlendirebilecek ve yönlendirilmiş tüm URL’ler için tam günlüklere sahip olacaksınız. 10 yıldan uzun bir süredir bu yönlendirme eklentisi WordPress’te kullanılmıştır ve ücretsizdir.

Bu eklenti, koşullu yönlendirmeler, tam günlüğe kaydetme, yönlendirme yöneticisi, Parça 404 hataları, Apache & Nginx desteği ve içe aktarma ve dışa aktarma gibi özellikleri içerir. Bu eklenti, sayfaları eski bir web sitesinden taşıyorsanız veya web sitesi kurulumunuzun dizinini değiştiriyorsanız yararlıdır.

OptinMonster

OptinMonster, en önde gelen ve güçlü bir dönüşüm optimizasyonu ve kurşun üretimi eklentisinden biridir. Bu eklentinin kurulumu ve kullanımı çok kolaydır. Bu eklentinin yardımıyla, posta listeniz için daha fazla abone kazanabilirsiniz.

Aboneleri artırmak için harika bir yoldur. Belirli bir çerez süresinin eklenmesi, açılır pencerenin görüntülenmesinin gecikme süresi ve hatta optin formunu başarıyla tamamladıktan sonra kullanıcılara yönlendirmek için bir yönlendirme sayfası seçilmesi gibi özellikler içerir.

Bu eklenti, hesabınızı eklemenizi ve daha fazla abone almayı kolaylaştırmak için tüm önemli posta listesi sağlayıcılarıyla entegre edilmiştir. Bu eklenti sürekli iletişim, Getresponse, Madmimi, MailChimp, Aweber, Kampanya Monitörü, İnfüzyon Soft ve iContact destekler.

OptinMonster, günlük, haftalık, aylık, üç aylık veya yıllık olarak görüntüleme, tıklama ve dönüşüm oranlarını görebileceğiniz harika bir raporlama bölümü içerir. Bu eklenti, güzel form tasarımları, A / B testi, çıkış testi, yerleşik analitik ve raporlama, web sitenizde kullanım için sınırsız formlar ve çok daha fazlasını içerir.

Monarch

Monarch, WordPress web sitesi için en iyi sosyal paylaşım eklentilerinden biridir. Bu eklenti, size 35’in üzerinde sosyal ağ ve profil gösterme imkanı sunar. Sosyal paylaşım düğmelerini web sitenizde göstermek için size modern seçenekler sunar. Web sitenizin paylaşım sayısını önemli ölçüde artırır. Bu eklenti, düğmeleri ve widget görünümünü özelleştirmek için seçenekler sunar. Bu eklentide arka plan rengini, düğme renklerini ve daha fazlasını değiştirebilirsiniz. Monarch, paylaşma düğmelerinin tasarımı ve yerleştirilmesiyle ilgili birçok seçenek sunar. Monarch istatistik alanının yardımıyla widget’in ne kadar iyi çalıştığını izleyebilirsiniz. Bir ömür boyu ve son 7 gün için toplam paylaşım sayısını bilmenin yanı sıra, farklı alan widget’ları için toplam paylaşım sayısını da filtreleyebilirsiniz. Sosyal sinyal, herhangi bir web sitesi için sıralama faktörlerinden biridir ve bu eklenti, cazip düğmelerle bu sıralama kazanmaya yardımcı olur.

WooCommerce

WooCommerce, en iyi e-ticaret WordPress eklentilerinden biridir. Bu harika eklenti, herhangi bir şey satmanıza izin veriyor. Bu eklenti, mağaza sahiplerinin yanı sıra geliştirici üzerinde tam kontrol sağlar. WooCommerce çok sayıda özelliğe ve çok esnek özelliklere sahiptir. Yüzlerce ücretsiz ve premium WordPress uzantısına erişmenizi sağlar. Bu eklentiyle, tüm şekil ve boyutlarda hem fiziksel hem de dijital ürünler satabilirsiniz. Ürün varyasyonları, çoklu yapılandırmalar, alışveriş yapanlara anında indirmeler ve hatta çevrimiçi marketlerden satış ortaklığı ürünleri satıyor. Bu eklenti kredi kartlarını, PayPal’ı, banka havalelerini ve COD’yi kabul etme özelliğine sahiptir. WooCommerce neredeyse herhangi bir hizmetle entegre edilebilir.

Gerekli WordPress Eklentileri 

Eklentiler, herhangi bir WordPress web sitesinde önemli bir rol oynar. Web siteniz için bu WordPress eklentilerini not etmek önemlidir. Sitelerinizin performansını, hızını ve sıralamasını iyileştirmek için, web siteniz için seçtiğiniz eklentilere odaklanmak yeterlidir.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Ortalama: / 5. Oy sayısı:

Etiketler

3 Yorum

  1. Geri ödeme garantisinin Linux veya Windows Hosting için uygun olup olmadığını bilmek de önemlidir.

  2. Gerçekten böylesine harikulade önerileriniz için teşekkürü borç bildiğimi ifade etmek istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu