En İyi SEO Araçları 2019

SEO Araçları yani Arama Motoru Optimizasyonu Araçları, web sitenizin arama görünürlüğü düzeyiyle ilgili her şeyin analizini yapmak için kullanabileceğiniz araçlardır. Tam ve ayrıntılı bir SEO denetimi, sitenizin hitlerini arttırma noktasında tam bir bilgi sahibi olmanızı sağlar. Bu yazımızda birbirinden güzel ve kaliteli ücretli ve ücretsiz SEO araçları listesini bulabilirsiniz.

Anahtar Kelime Bulma Araçları

Makalenizde doğru anahtar kelimeleri kullanmak, arama motoru sayfanızın sıralamasını ve site trafiğinizi arttırmak için önemlidir.  Birçoğumuz kendi makalemizi yazabilirken, sadece birkaçımız bu günlerde en iyi ve en çok aranan anahtar kelimeleri tespit edebiliyor. Anahtar kelimeleriniz, genellikle Google, Bing ve Yahoo’da hedef kitleniz tarafından aranan kelime veya kelime öbekleri olmalıdır! Bu listemizde sizin için anahtar kelime listesi çıkaracak olan anahtar kelime üretici araçları bulabilirsiniz.

 • Keywords Suggestion Tool Türkçesi, Anahtar Kelime Önerme Aracı olan bu anahtar kelime oluşturucu aracında ilgili anahtar kelimenizi yazdıktan sonra Suggest seçeneğine basmanız yeterlidir. Hızlı bir şekilde en çok aranan anahtar kelimeler listesini size sunmaktadır.
 • Keywordshitter.com Bu araç yazdığınız anahtar kelime veya birden fazla anahtar sözcüklere Google, Yandex ve Yahoo üzerinden semantik benzer aramaları bularak listeler. Hızlı bir şekilde bilgisayarınıza indirmeniz de mümkündür.
 • Keywordtool.io: Anahtar Kelime Aracı’nın ücretsiz sürümü, her arama terimi için 750+ uzun kuyruk anahtar kelime önerisi üretir. Google’ın arama önerilerini otomatik olarak oluşturarak, herhangi bir konuyla ilgili binlerce yeni uzun kuyruk anahtar kelimesini keşfetmenize yardımcı olacaktır.
 • Nichelaboratory.com Konuları ve nişleri keşfetmenize yardımcı olan bu araştırma aracı LSI anahtar kelimeler bulmanızı sağlar. Anahtar kelimelerinizi bu sayfanın en üstündeki kutuya yazarak Çalıştır düğmesine tıklayın. Bir dakika içinde, Niş Laboratuvarı size, anahtar kelimeleriniz hakkında birçok yararlı bilgi içeren bir rapor hazırlar. Yeni bir mikro niş site oluştururken size fikir vermesi için bu raporu kullanabilirsiniz.
 • neilpatel.com/Ubersuggest İlgili anahtar sözcüklerinizi yazarak çok sayıda öneri alabileceğiniz bu araç ücretsizdir.
 • Lsigraph.com Bu site ile sizin için en iyi LSI anahtar kelimeler seçilerek kısa bir liste hazırlanır. LSI Anahtar Kelime, bir ana anahtar kelimeye semantik olarak bağlı anahtar kelimedir. LSI anahtar kelimeleri organik arama motoru trafiğinizi artırmanıza ve sıralamanızı geliştirmenize yardımcı olur.
 • app.Kwfinder.com Herhangi bir anahtar kelimeyi yazdıktan sonra aranma hacimlerini gösteren ve ilk sayfadaki sitelerin SEO değerlerine göre anahtar sözcükte yükselmenin zorluk seviyesini gösteren bir anahtar kelime analiz programıdır.
 • Soovle.com Herhangi bir anahtar kelimeyi yazdığınızda, Amazon, Google, Bing, Youtube, Wikipedia gibi bir çok platformda ilgili sonuçları ve anahtar kelimeleri göstererek size göz atmanız için geniş bir perspektif sunar.
 • Twinword.com/ideas Anahtar kelime önerileri aldıktan sonra, bunlardan otomatik olarak anahtar kelime grupları oluşturabilirsiniz. Alaka düzeyi sütunu, her anahtar kelimenin orijinal arama sorgunuzla ne kadar ilgili olduğunu 0 ile 100 arasında bir puan gösterir.

Site Hızı Test Araçları

 • Varvy.com Bir web sitesini analiz ederek, sitenin yavaşlamasına neden olan sebepleri ve sorgu sayılarını gösteren detaylı bir website hız testi aracıdır.
 • Gtmetrix.com GTmetrix, sitenizin ne kadar iyi yüklendiğine ilişkin bilgi verir ve nasıl optimize edileceğine ilişkin işlem yapılabilir öneriler sunar.
 • Webpagetest.org Sayfa Hızı optimizasyon kontrolleri ve iyileştirme önerileri de dahil olmak üzere zengin analiz bilgisi sağlayacaktır.

Sıra Bulucu Araçları

 • SERPS Keyword Rank Checker “Search for this keyword”  yazan kısma anahtar kelimenizi yazdıktan sonra “Filter for a specific domain” yazısın altına domain adresinizi yazın, ardından “Select search engine and location” kısmından lokasyon seçin ve “Go!” tuşuna basın.

Görsel Boyutu Küçültme Araçları

 • Tinypng.com TinyPNG, PNG dosyalarınızın dosya boyutunu azaltmak için akıllı kayıplı sıkıştırma tekniklerini kullanır. Görüntüdeki renk sayısını seçici olarak azaltarak, verileri depolamak için daha az bayt yer kaplamasını sağlar. Bir fark görünmez ama dosya boyutunda çok büyük bir fark yaratıyor!

Backlink-Site Analiz Araçları

 • Wmaraci.com/site-analizi/ Yılların forumu wmaraci.com’un site analiz sistemi ile bir sitenin Google index sayısı, Alexa dünya ve ülke sırası, Yandex indeks sayısı, sayfa açılış hızı gibi bilgilere tek bir ekrandan erişebilirsiniz.
 • Openlinkprofiler.org Bir websitesinin backlinklerini ücretsiz olarak gösteren ve çeşitli analizler sunan en iyi backlink checker aracıdır.
 • Buzzsumo.com Bir sitenin en iyi sayfalarını, sosyal medyada en çok paylaşılan içeriklerini bu siteden öğrenebilirsiniz.
 • Checkmoz.com MOZ sitesi üzerinden domain authority ve page authority kontrol aracıdır.

Link Kısaltıcı Araçları

 • Bitly.com Link kısaltma araçlarının öncüsüdür. Bitly ile tek tek bağlantı analizlerini izleyerek linklerin performansını tek bir konumda ölçebilirsiniz. Hepsi gerçek zamanlıdır.

Makale Özgünlük Testi Araçları

Çoğaltılan içerik, daha düşük bir sayfa sıralamasıyla sonuçlanır. Tamamen benzersiz ve orijinal olmayan bir makale veya web sayfası içeriği yayınlıyorsanız, Google ve diğer arama motorları tarafından kara listeye alınma riski çok daha yüksektir. Bu nedenle aşağıdaki intihal araçlarını kullanarak makale özgünlük testi gerçekleştirebilirsiniz.

 • Quetext.com Piyasada ücretsiz olarak sunulan en iyi özgünlük testi arayıcısıdır. Sınırsız versiyonu için ücretli sürüme geçebilirsiniz. Quetext, dünya çapında 1 milyondan fazla öğretmene, öğrenciye ve profesyonellere hizmet veren, önde gelen bir intihal tespit yazılımıdır.
 • Smallseotools.com Dokümanı yükleyebilir veya sadece metni metin kutusuna yapıştırabilirsiniz. Herhangi bir URL’yi hariç tutmak için “Belirli Bir URL’yi Hariç Tut” u tıklayın. Ardından “İntihal Kontrol Et” düğmesine tıklayın.Size makalenizin yüzde kaç özgün olduğunu gösterir.

Diğer SEO Araçları

 • Expireddomains.net: Daha önce alınmış ve boşa düşen domainlere dair hızlı ve kolay domain bulma aracıdır. Backlink sayıları, kayıt tarihleri gibi bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

Etiketler

1 Yorum

 1. Belirttiğiniz siteler gerçekten kaliteli ve iyi hizmet veren siteler. Bununla beraber ahrefs i listede goremedim. Belki gozümden kaçmıştır. Eğer listede yoksa eklemenizi tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı