En İyi Adsense Reklam Yerleşimi

En İyi Adsense Reklam Yerleşimi: Google AdSense reklamlarını optimize etmek, daha fazla reklam geliri elde etmeniz için şarttır. Peki en yüksek kazanç sağlayan Google AdSense reklam yerleşimleri nasıl olur? Sonuçta, reklamlarınızın yerleştirilmesi, reklamların kendisinden daha önemlidir. Bu makalede, herhangi bir web sitesinde en iyi AdSense reklam yerleşiminin nasıl olacağını ele alacağız. Böylece, daha fazla para kazanmak için kendi sitenizin reklam gösterimlerini ve tıklamalarını en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

1- İçerik İçerisindeki Reklamlar

İçeriğinizin ortasına bir reklam koymak, sitenizin ziyaretçilerinin dikkatini çekmek ve tıklamalarını sağlamak için harika bir yoldur. Ne de olsa, blogunuzun içeriğindeki bir reklam, paragraflar arasında bir ara verir ve okuyucuları reklamı görmeye zorlar. Müdahaleci veya zorlayıcı değildir. Bu da site ziyaretçilerinin reklamınızı tıklayacağı ve size biraz para kazandıracağı veya sitenizin içeriğiyle etkileşime geçme şansının arttığına işarettir.

Bu şekilde, okuyucular içeriğinizi beğendiklerinde okumaya devam etmek için ilerleyebilir. Ya da, okuduğunu beğenmedikleri takdirde, reklamınızı görmeye devam ederler ve hatta tıklayabilirler. Web sayfanızı zaten terk etmeyi planlıyor olsalar bile reklama tıklayarak ayrılabilirler. Bu Google AdSense yerleşimini seçerseniz, yayınladığınız reklamın küçük olduğundan emin olun. Banner reklamlar veya uzun reklamlar, çok fazla perakende alanı kaplayacağından ters teperek işe yaramayacaktır.

2- Gezinme Menüsü Altında

Sitenizin en üstünde çok fazla sayıda AdSense reklamı yerleştirirseniz ve sitenizin içeriğini ilk ekranın altına çekerseniz Google muhtemelen algoritmik bir ceza ile sizi cezalandıracak olsa da, site içeriğinize göre harika bir reklam getirisi alabilirsiniz. Bu reklam türü, gezinme menüsünün altındaki alanı ve içeriğin üstünü mümkün olan en iyi şekilde kullanır. Reklamları, sitenin içeriğini etkilemeyecek kadar ince, ancak web sayfasını ziyaret eden herkesin göreceği kadar açık koymanız gerekir. Bu, kullanıcıların dikkatini çekecek ve reklamın neyle ilgili olduğunu görmek için onları tıklamaya ikna edecektir.

3- Sağ ve Sol Boşluklarda

İçeriğinizin sağ ve sol tarafındaki boşlukları kullanmak, başka bir sıcak nokta olan AdSense yerleşim konumudur. Bu reklamlar genellikle büyüktür ve kullanıcıların içeriğinden çok fazla uzaklaşmadan insanların dikkatini çekmek için cesur bir konuma maliktir. Uzun, dikey reklamlar en iyi boşluk olan AdSense yerleşimi için kullanılır ve çok sayıda gösterim ve tıklama üretebilir.

Adsense Reklam Yerleşimi A/B Testi

Artık en yüksek kazanan en yüksek üç Google AdSense reklam yerleşimini bildiğinize göre, AdSense yerleşimlerinizin gerçekten hangisinin işe yarayacağına dair testler yapmanız gerekiyor. Sonuçta, her web sitesi farklıdır. Tema farklıdır, içerik farklıdır, ziyaretçi kitlesi farklıdır.

Etiketler

1 Yorum

  1. Adsense Konusunda bilgilendirici bir yazı olmuş. Adsense konusunda az çok bilgim var fakat reklam yerleşimi nasıl olmalı sorusuna yanıt olmuş diyebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı