Veri Kurtarma Programı Öneri: EaseUS Data Recovery Wizard

Veri Kurtarma Programı Öneri: Bu yazımızda “Silinen dosyalar nasıl getirilir?” sorusunun yanıtı olan bir programı inceledik. Program adı: EaseUS Data Recovery Wizard. Türkçe adı ile EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı, basit dosyalardan derin aramalara kadar ihtiyaç duyulan geniş bir yelpazede silinen dosyaları geri getirmek isteyenlerin ihtiyaçlarını karşılayacak kadar güçlü ve herkes için yeterince kolay olan güçlü bir veri kurtarma programıdır.

EaseUS Data Recovery Wizard nedir?

Hem Windows hem de Mac için mevcut olan EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı, yanlışlıkla silinmiş dosyaları ve programlar tarafından silinen dosyaları kurtarmanıza yardımcı olacaktır.

Ayrıca, bozuk bölümlere erişimde de kullanılabilir. İleri seviyedeki kullanıcılar, sunuculardaki ve RAID depolama alanlarındaki verileri kurtarma işlevini de kullanabilirler.

Genel olarak, EaseUS Data Recovery Wizard hakkındaki kullanıcı deneyimimiz, gözden geçirdiğimiz herhangi bir kurtarma aracının en iyilerinden biri olup, en iyi veri kurtarma yazılımı önerilerimiz arasında yer almaktadır.

Desteklenen Dosya Türleri

EaseUS Data Recovery Wizard ile veri kullanmada kullanabileceğiniz dosya türleri şunlardır:

  • Belgeler: Word, Excel, Powerpoint, PDF
  • Görseller: JPEG, PNG, RAW, Photoshop, Illustrator
  • Ses: MP3, WAV, AIFF, AAC…
  • Videolar: MPEG-4, AVI, WMV…
  • Arşivler: Zip, Gzip, RAR, Stuffit

EaseUS, Windows ve Mac’lerde 2 GB’ye kadar veriyi kurtarmak için kullanılabilecek yazılımın deneme sürümlerini sunar. Bir deneme çalışması, kayıp verilerinizin yazılımı satın almadan önce kurtarılıp kurtarılamayacağını belirlemenize yardımcı olacaktır.

EaseUS Data Recovery Wizard İndir

EaseUS Data Recovery Wizard programını aşağıdaki bağlantıdan ücretsiz olarak indirebilirsiniz:

https://www.easeus.com/datarecoverywizard/free-data-recovery-software.htm

Veri Kurtarma İşlemi Nasıl Yapılır?

  • Programı indirdikten sonra masaüstünüzü, Windows kitaplıklarınızı, belirli bir bölümünü veya bir harici sürücüyü taramayı seçebilirsiniz.
  • Çalışmak istediğiniz bölümü seçin ve “tara” tuşuna basın. Veri Kurtarma Sihirbazı otomatik olarak hızlı bir tarama gerçekleştirir ve ardından derin bir tarama başlatır. Tarama sırasında program, uygulamanın en üstünde bir ilerleme çubuğu ve tamamlanmadan önce ne kadar süre kaldığını gösteren bir geri sayım gösterir.
  • Tarama tamamlanmadan önce dosyalara göz atabilir ve önizleyebilir, geri alındıklarında veya bitene kadar bekleyebilirsiniz. Önizleme özelliği, kurtarılan dosyalara, Windows için çoğu veri kurtarma aracında olduğu gibi genel adlar verildiğinden yardımcı olur.
  • Tarama tamamlandıktan sonra, dosya ağacına, dosya kategorisine (grafik, ses, belge, video, e-posta, diğer) göre dosyalara göz atabilir ve dosyaları arayabilirsiniz. Arama kullanışlıdır; zira bir uzantı (.txt, .jpg) arayarak belirli bir dosya türünü arayabilirsiniz.
  • Şahsen sildiğiniz içerik “recycle bin” klasöründe olacaktır. Bir program gibi diğer yollarla silinen içerik, “daha ​​fazla kayıp dosya (RAW)” olarak işaretlenmiş özel bir klasörde bulunabilir. İçerik kurtarma basittir. Dosya adının yanındaki onay kutusunu tıklamanız, “kurtar” düğmesine basmanız ve bir kurtarma konumu seçmeniz yeterlidir. Bu konum ayrı bir bölüm veya sürücü olmalı ve harici bir sürücü seçebilirsiniz.

Kullanım Kılavuzu ve Müşteri Desteği Hakkında Bilgi

EaseUS, destek olduğunda en iyi genel veri kurtarma aracı olabilir. Servis, indirilebilir bir kullanım kılavuzu, aranabilir destek makaleleri ve video eğiticileri içeren kapsamlı bir bilgi tabanı sunar. Ancak en büyük artı, canlı sohbet desteğinin eklenmesidir. Düşük maliyetli veri kurtarma hizmetleriyle bulamayacağınız bir avantaj sunan bu programı kullanmanızı öneririz.

Çalışma saatleri dışında EaseUS’a bir e-posta gönderebilirsiniz. Servis, iki saat içinde size geri döneceğine dair garanti vermektedir. HDD’lerden, SSD’lerden, RAID depolama alanından, sunuculardan ve hatta optik sürücülerden veri kurtarma yeteneği, onu esnek bir araç haline getirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 × 5 =

Başa dön tuşu
Kapalı