Araçlar

Döviz Hesaplama 2020

Döviz Hesaplama 2019 : Dolar, TL, Euro ve diğer para birimleri arasında kolayca hesaplama yapabilirsiniz.

Döviz Hesaplama 2019 – Para Çevirici

Bir para birimi dönüştürücü , bir para biriminin değerini veya miktarını, diğer para birimlerinin göreli değerlerine veya miktarlarına dönüştüren bir hesap makinesidir. Örneğin, ziyaret ettiğiniz ülkenin yerel para birimine dönüştürülmesi gereken 1 ABD Dolarınız varsa, dolar euro’yu bilmeniz gerekir. Dönüşüm, eğer Avrupa’ya seyahat ediyorsanız, Birleşik Krallık’ta seyahat ediyorsanız dolar-pound dönüşümü, Japonya’ya seyahat ediyorsanız dolar-yen dönüşümü, Kanada’da seyahat ediyorsanız Kanada doları-ABD doları dönüşümü veya İsviçre’de seyahat ediyorsanız İsviçre frangı dolar dönüşümü.

2018 Döviz Kurları

Bir para birimi dönüştürücü, kişilerin bir para biriminin değerini veritabanındaki diğer para birimlerininkiyle karşılaştırmasına olanak tanıyan dünyanın para birimlerinin en son piyasa değerlemelerini depolar. Farklı para birimlerinin değerleri, uluslararası bankalar arasındaki fiyatların arz ve talebine göre belirlenir.

Para birimi dönüştürmeleri, yerel bir bankayla iletişime geçerek ve döviz kurlarını isteyerek de belirlenebilir . Bununla birlikte, bir bankadaki perakende müşterilere aktarılan oranlar, bankalar kendi aralarında ticaret yaptıkları oranlardan biraz farklı olabilir, çünkü bankalar her para birimi alıp satarken döviz kuru üzerinden küçük bir kâr elde eder. Online oran dönüştürücü araçlarda gösterilen oranlar genellikle bu perakende kârı hesaba katmaz.

Herhangi bir ülkenin para biriminin değerini bulmak ve diğer ülkelerin para birimleri ile karşılaştırmak için Yahoo! gibi çevrimiçi kaynaklar Finans Döviz Çevirici yardımcı olabilir. Buna ek olarak, döviz fiyatlarını zamanın çeşitli dönemlerinde gösteren çizelgeler mevcuttur, bu da belirli bir para biriminin zaman içindeki değerine ilişkin perspektif kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Bu yayın ne kadar yararlı oldu?

Ortalama: / 5. Oy sayısı:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu