Buzzfeed Tarzı Siteler

Buzzfeed'e Alternatif İngilizce Siteler

BuzzFeed, dijital medya dünyasında en popüler sosyal içerik sitelerinden bir tanesidir. Ancak tek değildir ve BuzzFeed gibi içeriklere sahip ve popüler olan çok sayıda site vardır. Bu listemizde Buzzfeed gibi en iyi ve en popüler sosyal içerik sitelerini bir araya topladık. İşte Buzzfeed tarzı siteler listesi…

Cracked.com

Sosyal medyada ve dijital platformda yeni bir isim değildir. Cracked, eğlence ve gülmek adına gezilebilecek İngilizce sitelerden birisidir. Bu sitede kullanıcıları kendilerine sadık tutmak için kullanabileceğiniz her türlü komik ve mizahi medya var. Cracked.com, Cracked dergisinin bir girişimidir ve site, aylık 300 milyon sayfa görüntülemeye sahiptir.

Mashable.com

BuzzFeed gibi siteler listesinde olağanüstü bir seçenek olan Mashable, tanıtıma ihtiyaç duymayan bir sitedir.Mashable, 2005 yılından beri başarıyla çalışan dijital bir medya platformudur. Mashable’da göz atılacak çeşitli kategoriler vardır. Bu sınıflamalardan bazıları videolar, teknoloji, bilim, iş, kültür, eğlence vb.. Mashable, öncülü Cracked kadar popüler olmayabilir, ancak aynı zamanda sitesinde yaklaşık 45 milyon aylık görüntülemeye sahiptir.

Upworthy.com

Upworthy kesinlikle dikkat etmeye layık bir sitedir. Site sadece kısa yazılar ve resimler içermekle kalmıyor aynı zamanda videolar , spor bilgisi, kültür, atılımlar, gerçek hayat olayları ve sohbetler de sunuyor. Bir yere seyahat ediyorsanız zamanın nasıl geçtiği hakkında hiçbir fikriniz olmaması için ideal bir sitedir.

Boredpanda.com

Sanat, fotoğrafçılık, sosyal konular, garip, tarih, seyahat, illüstrasyonlar, mimari gibi kategorilerde gezinebilirsiniz. Bu sitedeki hemen hemen tüm mesajlar görsel dizisi şeklinde. Saf eğlence ve zaman öldürme söz konusu olduğunda, BoredPanda iyi bir tercihtir.

Digg.com

Digg, bir tür toplumsal haber toplama türü siteydi. Bilgiler, teknoloji, bilim, uzun okumalar, haberler, eğlence içerikleri vardır. Aynı zamanda RSS takip sistemi ile istediğiniz siteleri Digg aracılığı ile takip edebilirsiniz.

Popsugar.com

İlginç bir şeyler bulmak amacıyla taramak için genel kategorilere sahip popsugar, alt kategorilere ayrılmıştır. Moda, yemek, seyahat, haberler, videolar, alışveriş, spor vb. içerikler bulabilirsiniz.

Collegehumor.com

1999 yılından beri faaliyet gösteren büyük bir eğlence web sitesidir. Bu yaşta olmasına rağmen, insanlar aynı döneme ait yeni başlatılan siteleri kontrol etmek yerine ona güvenmektedirler. Bu komedi sitesi kesinlikle üzerinde gülmenizi sağlayacak her tür malzemeye sahiptir.100 milyon hitlidir.

Funnyordie.com

Bu komedi video sitesi kesinlikle BuzzFeed gibi web sitelerine mükemmel bir örnektir.

Sosyal medya katılımı ve viral içerik söz konusu olduğunda, bu BuzzFeed alternatifleri, BuzzFeed yerine geçebilecek kaliteli İngilizce sitelerdir.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

19 + 11 =

İlginizi Çekebilir:

Başa dön tuşu