Bireysel Portföy Yönetimi

Bireysel portföy yönetimi; kurum itibarını, etik değerleri ve yatırımcısının menfaatini her zaman ön plan tutan, dünya ve Türkiye’deki tüm gelişmeleri anında takip ve analiz eden uzman yatırım ekibimiz, yatırımcılarımızın varlıklarını güvenli bir şekilde yöneterek yüksek performans ve en iyi getiriyi yaratmayı hedefleyen bir hizmetimizdir. Bireysel portföy yönetimi, müşterilerin mali durumuna, risk-getiri tercihlerine ve yatırım süresine uygun portföyler oluşturulması ve yönetilmesi, söz konusu portföylerin takip edilmesi ve müşterinin SPK’nın ilgili düzenlemeleri uyarınca bilgilendirilmesi hizmetini kapsar. Piyasada oluşan fırsatlardan yararlanmak istiyor fakat yatırımlarınızı değerlendirme konusunda yeterli zamanı bulamıyorsanız, doğru adres Alnus Yatırım.

İster bireysel ister kurumsal yatırımcı olun,  geniş ürün yelpazesine sahip portföy gruplarımızdan, risk tercihi  ve  getiri beklentinize göre kendinize uygun portföy yönetim grubunu tercih edebilirsiniz. Uzman ve deneyimli portföy yöneticilerimiz, küresel piyasaları etkileyecek tüm haber akışlarını sizin için takip ve analiz ederek portföylerinizi en etkin şekilde yönetir. Portföy Yönetim gruplarımızda özellikle yüksek likiditeye sahip olan finansal varlıklar tercih edilir. Yerindelik testi ile yatırımcılarımız, risk-getiri beklentisine paralel olarak uygun portföy gruplarına dahil edilir. Portföyler belirlenen limitler çerçevesinde, disiplinli ve sistematik risk yönetimi esasıyla yönetilir. Hedefimiz, yatırımcılarımızın dahil olduğu portföy gruplarında kıstas getirilerin üzerinde getiri sağlamaktır.

Alnus Yatırım, bir müşteriye bireysel portföy yöneticiliği hizmeti sunmak üzere çerçeve sözleşmesi imzalamasından önce “yerindelik testi” uygular. Yerindelik testi, bireysel portföy yöneticiliği kapsamında müşteriye sunulacak hizmet ile müşterinin yatırım amaçları, mali durumu ile bilgi ve tecrübesinin uyumlu olup olmadığının bizler tarafından değerlendirilmesi anlamını taşır. Bireysel portföy yöneticiliği hizmeti yerindelik testinin sonucuna uygun olarak sunulacaktır. Siz değerli müşterilerimizin yerindelik testi için istenen bilgileri vermemesi veya eksik ya da güncel olmadığı açıkça anlaşılabilen bilgi vermesi durumunda bu müşteriye bireysel portföy yöneticiliği hizmeti sunulamaz. Müşterimiz yerindelik testi için verdiği bilgilerin doğruluğundan sorumludur. Bunun dışında, belirli dönemler itibariyle söz konusu bilgilerin güncellenmesini müşteriden talep edebiliriz.

Bireysel portföy yöneticiliği hizmetimizin başlıca katkısı; siz değerli yatırımcılarımızın uzman yöneticiler ile çalışarak finansal amaçların daha bilinçli belirlenmesi ve söz konusu bu amaçlara en kısa süre içerisinde, en uygun yollarla ulaşılmasının sağlanmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

18 − 11 =

Başa dön tuşu
Kapalı