İnsanlar genel olarak hayatta bir şey elde etmeden önce, ne istediğini bilmek zorundadır. Yaptığı her şeyin kendisi için önemli olduğuna, buna değeceğine karar vermelidir. Öyle değilse, yeni, daha anlamlı hedefler koymanın zamanı gelmiş demektir. Gerçekten başarmak istenilen hedeflere odaklanmak icap eder. Hedef belirlemek, hayattaki yolculuğumuzu çok daha verimli bir hale getirecektir. Hedef belirlemek için motivasyona ihtiyacı olanlar için “Başarı İçin Hedef Belirleme Sözleri” derledik. İyi okumalar.

Başarı İçin Hedef Belirleme Sözleri

“Mutlu olmak istiyorsan, düşüncelerine hükmedecek bir hedef belirle, enerjini serbest bırak ve umutlarına ilham ver.”
Andrew Carnegie

“Harika şeyler başarmış olan herkesin büyük bir amacı vardı, bakışlarını yüksek, bazen imkansız görünen bir hedefe yönelttiler.”
Orison Swett Marden

Hedeflerimize ancak şiddetle inanmamız gereken ve üzerinde yoğun hareket etmemiz gereken bir plan aracıyla ulaşılabilir. Başarının başka yolu yok. ”
Pablo Picasso

“Başarı, değerli bir hedefin veya idealin ilerici bir şekilde gerçekleşmesidir.”
Earl Nightingale

“Neredeyse ulaşılamayan hedefler belirlemelisiniz. Çok fazla iş veya düşünce olmadan ulaşılabilir bir hedef belirlerseniz, gerçek yetenek ve potansiyelinizin altında bir şeyle sıkışıp kalırsınız. ”
Steve Garvey

“Hayallerinizi ve hedeflerinizi kağıda kaydederek, en çok olmak istediğiniz kişi olma sürecini harekete geçiriniz. Geleceğinizi emin ellerde tutun – kendi ellerinizde. ”
Mark Victor Hansen

“Hedefe sahip olmamaktaki sorun, hayatınızı sahada koşarak koşarak geçirip asla gol atmamanızdır .”
Bill Copeland

“Momentumun ilerlemesini sürdürmenin bir yolu sürekli daha büyük hedeflere sahip olmaktır.”
Michael Korda

“Bütün başarılı insanların bir hedefi var. Nereye gitmek istediğini ve ne yapmak istediğini bilmediği sürece kimse bir yere varamaz. ”
Norman Vincent Peale

“Kendi hedeflerinizi belirlemek ve bu hedeflere ulaşmak için çok çalışmak önemlidir.”
Yuichiro Miura

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

20 + 7 =