Ne kadar çok okursanız, Almancanız da o kadar gelişecektir . Daha önce rastlamadığınız yeni kelimeler öğreneceksiniz ve çok sayıda farklı gramer yapısına maruz kalacaksınız. Blog takip etmenin bir başka avantajı da okuduğunuz bloga göre Alman kültürünün belirli bir kısmını veya konusunu incelemeniz gerekirse, ilgili bir blog’u bulabilir ve gerekli kelime dağarcıklarını not alabilmenizdir.

Eğlenceli ve Yararlı Almanca Bloglar

Mitvergnuegen.com: Berlin’deki son gelişmelerle ilgili bir blog. Wetraveltheworld.de: Harika bir Almanca seyahat blogudur.

Fashion-insider.de: Moda hakkında günlük kelimeleri öğrenmek için harika bir blog.

Scienceblogs.de: Biraz ileri düzeyde Almanca pratik yapmak istiyorsanız, ScienceBlogs’a yönelin . Makalelerin büyük kısmı bilim dünyası ile ilgili olmasına rağmen az sayıda olsa da siyasi ve kültürel blog yazıları da var.

Karrierebibel.de: Kariyer ve mesleki dünyayla ilgili bir blog.

Fuersie.de: Für Sie , aynı adı taşıyan Alman dergisinin bir blogudur. Nefis yemek tarifleri bu sitede yer alıyor.

Schokohimmel.com: Bu blog fırıncılara yönelik olup, geleneksel Alman, Avusturya ve İsviçre kekleri, bisküvi ve hamur işleri geniş bir yelpazeye sahiptir.

Deutschwortschatz.de: Açıkçası, bu blog, Almanca sözlüğünüzü oluşturmak için harika bir yer. Ve kelimelerin tarihini ve kökenlerini öğrenirseniz.

Literatur-blog.at: Bu blog, kitap incelemelerinin ve özellikli yazarların kısa biyografilerinin bir koleksiyonudur.

Testspiel.de: Testspiel , Almanca konuşulan ülkelerde en popüler örneklerden biridir.

İnternetten Almanca öğrenmek için faydalanabileceğiniz blogları listeledik. Umarım işinize yarar. Kim bilir? Kendi Almanca dil blogunuzu başlatmaya mecbur hissedersiniz.