Türkçü Kapak Fotoğrafları
Timur DikR.Sağ

Ümit Özdağ’dan Son Terör Eylemleri Değerlendirmesi

08 Ocak 2015 Perşembe, 13:34
Prof. Dr. Ümit Özdağ

Son günlerde yaşanan DHKP-C ve PKK terör gruplarının gerçekleştirdiği eylemler hakkında değerlendirmelerde bulunan Ümit Özdağ, gerçekleştirilen eylemlerin amacına yönelik, “Ancak şu ana kadar gerçekleştirilen tek başına türde eylemler ile, ağır terör eylemi travmaları yaşamış bir ülke olan Türkiye’yi değil istikrarsızlaştırmak, kısa süreli sarsmak dahi mümkün değildir.” ifadelerini kullandı.

“Arka arkaya gerçekleşen iki terör eylemi tesadüf değildir. Anlaşılan Türkiye önümüzdeki dönemde yaşama geçirilmeye hazırlanan bir eylem bütünü ile karşı karşıyadır.” diyen Ümit Özdağ, “2015’in hem Türkiye hem de çevresi için çok ağır sorunlar ile geçeceği anlaşılıyordu. PKK’nın bir ayaklanmaya hazırlandığının bütün kanıtları ortada. PKK’nın ayaklanmayacağını söyleyenler de buna gerekçe olarak IŞİD’in PKK üzerindeki baskısını gösteriyorlar. Kimse “Öcalan ile müzakereler çok iyi gidiyor ondan dolayı PKK ayaklanmaz” demiyor. PKK’nın ayaklanmayacağını düşünenler, IŞİD’in Suriye ve Irak’ta PKK üzerinde uyguladığı baskının PKK’nın ayaklanma için Türkiye’ye eleman aktarmasını engelleyeceğinden hareket ederek ayaklanma olmayacağını ileri sürüyorlar.” dedi.

Özdağ şu ifadeleri kullandı:

“DHKP-C eylemlerinin kısmî istikrarsızlık yaratıcı etkisi muhakkak ki olacaktır. Ancak şu ana kadar gerçekleştirilen tek başına türde eylemler ile, ağır terör eylemi travmaları yaşamış bir ülke olan Türkiye’yi değil istikrarsızlaştırmak, kısa süreli sarsmak dahi mümkün değildir. 1968’den bu yana aşamalı olarak terör dalgalarının hemen her türlüsünü yaşayan bir ülke olan Türkiye’de insanlar bir anlamda psikolojik olarak aşılanmışlardır. Eğer Türkiye’nin istikrarsızlaştırılması için özellikle Batı kaynaklı bir siyaset var ise ülkemizin çok daha etkili/kapsamlı terör dalgaları yaşaması planlanmaktadır demektir.”

“PKK-DHKP-C eylemleri, “organik bir birliktelik olmasa dahi” eş zamanlı ve üzerinde anlaşılmadan dahi olsa “koordineli” şekilde gerçekleşir ise zaten 2015 senesini çok zor geçireceği anlaşılan Türkiye, daha da zor bir yıl geçirecektir.”

SON DHKP-C SALDIRISI İÇİN TIKLAYINIZ…

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz

Sayac