Türkçü Kapak Fotoğrafları
Timur DikR.Sağ

Ülkü Ocakları’ndan 10 Bin Türkmene Yardım

13 Şubat 2015 Cuma, 23:25

Ülkü Ocakları tarafından, “Türkmeneli’ne Türk’ün Elini Uzat” yardım kampanyası kapsamında toplanan nakdi yardımlar yurt dışında ve ülkemize göç eden ihtiyaç sahibi soydaşlarımıza ulaştırılmaya devam ediyor. 


Daha önce iki defa bizzat Kerkük’e giderek yardım faaliyetlerini gerçekleştiren Olcay Kılavuz, Ankara’da bulunan, çoğunluğu Telafer’den göç edenlerden oluşan Irak ve Suriye Türkmenlerine battaniye, çocuk bezi, gıda, halı, giyim ve temizlik malzemesi dağıtımına da katıldı.

Kılavuz, burada yaptığı açıklamada “Yaptığımız bu yardımlar ile 10 bini aşkın soydaşımıza ulaşarak Türk Milleti’nin yardım elini uzattık. Ayrıca mevcut siyasal iktidarın Türk’ün derdinden bihaber tavrına karşı Ülkü Ocakları’nın daima soydaşlarımızın yanında olduğunu açık bir şekilde gösterdik. Buradan yardımlarını az çok demeden esirgemeyen tüm vatandaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Şu hususu da ifade etmek gerekirse yardım kampanyalarımız bununla sonlanmayacaktır. Sadece Ankara’da değil Hatay’da, Kayseri’de, Şanlıurfa’da ve yurdumuzun dört bir tarafında ihtiyaç sahibi soydaşlarımızın yanında olmaya devam edecek, sevineceksek beraber sevinecek, üzüleceksek beraber üzüleceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yardımlar sona erene kadar dağıtım noktasında bulunan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’a, Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Hasan Kumkale ile Ankara Ülkü Ocakları Başkanı Orhan Topçu ve Ocak Yöneticileri katıldı. Kılavuz, Türkmenlerle vedalaştıktan sonra alandan ayrılarak önümüzdeki günlerde açılışı gerçekleştirilecek olan Ülkü Ocakları Türkmenevi’ni ziyaret edip son hazırlıkları yerinde inceledi.

Yardımdan kareler:

 13022015 Olcay Kılavuz Mamak Türkmenler (5)
13022015 Olcay Kılavuz Mamak Türkmenler (4)

13022015 Olcay Kılavuz Mamak Türkmenler (3)

13022015 Olcay Kılavuz Mamak Türkmenler (1)

13022015 Olcay Kılavuz Mamak Türkmenler (2)

13022015 Olcay Kılavuz Mamak Türkmenler (7)

13022015 Olcay Kılavuz Mamak Türkmenler (6)

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz

Sayac