Türkçü Kapak Fotoğrafları
Timur DikR.Sağ

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Tekrar Kerkük’te

27 Mart 2017 Pazartesi, 22:07

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Türkmeneli’ne ikinci kez giderek 20 tırlık yardım konvoyundan sonra toplanan nakdi yardımları, içinde Irak parası olan yüzlerce zarf, gıda yardımları, kurban kesimleri ve diğer ihtiyaçlar olarak bizzat gerçekleştirdi.

Irak’taki kaos ortamından ve çatışmalardan dolayı bir buçuk milyon Türkmenin göç etmek zorunda kaldığı Türkmeneli’ne geniş çaplı yardım, Kılavuz’un eşliğinde Kerkük Ülkü Ocakları ve Türkmen Milliyetçi Hareketi işbirliği ile gerçekleştirildi.

Kızılay’ın gönderdiği yardımların pazarlarda para ile satıldığı ve Türkmenlere ulaştırılması konusunda sıkıntıların yaşandığı söylentileri ile kendini Türkmen önde geleni olarak gösterdiği ileri sürülen bazı kişilerin dolandırıcılık yaptığı iddiaları üzerine bizzat Türkmeneline giderek nakdi para yardımları ile 7500 koli gıda yardımının ve 2000 başa yakın kurban dağıtımına iştirak eden Kılavuz, Kurban Bayramı’nı da Türkmen soydaşlarımızla geçiriyor.

Bayramın ilk günü Türkmen soydaşlarımızla birlikte bayram namazını eda eden Kılavuz, ardından bayramlaşmaya katıldı. Türkmenelili Ülküdaşlarımızla bayramlaşmanın ardından geçtiğimiz günlerde şehit olan Münir Kafili’nin kabrini ve Türkmen şehitliğini ziyaret ederek Fatiha okudu.

Yardım dağıtımı sırasında güvenliğin ve sağlıklı dağıtımın sağlanması ile Türkmenler arasında mezhep vb. hiç bir ayrımın yapılmaması konusunda bizzat Kılavuz tarafından güvencenin sağlanması, Türkmen soydaşlarımızın minnetini kazandı.

Türkmen soydaşlarımız; devlet eli ile gönderilen yardımlar dahil; peşmergenin, çıkar gruplarının vs. ambargosuna uğramayan ilk yardımın Ülkü Ocakları Genel Merkezi’nin topladığı yardımlar olduğu belirtti.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un Türkmeneli yardımlarını gerçekleştirmesi esnasında, minik soydaşlarımız Kılavuz’la  birlikte sık sık hatıra fotoğraf çektirdi.

İşte Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz’un ikinci Türkmeneli ziyaretlerinden bazı kareler:

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz

Sayac