Türkçü Kapak Fotoğrafları
Timur DikR.Sağ

Kamer Genç’ten, Bahçeli’nin Tunceli Ziyaretine Destek

28 Kasım 2014 Cuma, 01:27

Kamer Genç: Hasta olmasaydım Tunceli’de Bahçeli’yi ben karşılardım.

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Tunceli ziyareti öncesinde hemşerilerine, “Özellikle MHP ile Alevileri çatışmaya sokacak şekilde bir kavga çıkarmaya çalışıyorlar. Bu oyuna gelmesinler. Bahçeli’yi en iyi şekilde karşılasınlar.” şeklinde seslendi.

“BAHÇELİ’YE TUNCELİ’DE “HOŞ GELDİN” DEMEKTEN ONUR DUYARDIM”

Bahçeli’nin Tunceli ziyaretinde bulunup bulunmayacağına ilişkin Genç, “Hastaneden yeni çıktım, onun için, rahatsızım, yoksa, giderdim gidip Bahçeli’ye hoş geldin derdim yani böyle bir niyetim vardı. Yoksa Bahçeli’ye gidip Tunceli’de ‘hoş geldin’ demek benim için onur olur” dedi.

“BAHÇELİ’NİN GİTMESİNDEN MEMNUN OLURUZ”

Bahçeli’nin Tunceli ziyaretinden memnun olacaklarını ifade eden Genç şöyle devam etti:

“Tunceli Türkiye’nin 81 ilinden bir il, buraya herkeste gidebilir. Biz Bahçeli’nin gitmesinden memnun oluruz. Bahçeli muhalefet partisinin lideridir. Bizim için saygıdeğer bir kişidir. Bahçeli Dersim olayları nedeniyle herhalde eksik bilgiden kaynaklanan yanlış beyanlarda bulunmuştur.”

Başbakan’ın Tunceli ziyaretine değinen Genç, “Dağ fare doğurdu, hiçbir şey de yapmadan sadece milleti kandırdı, geldi” diye konuştu.

“AKP’LİLER BANA SALDIRDI, LİNÇ EDECEKLERDİ, MHP’Lİ VEKİLLER KORUDU”

Genç, “Ben 2007’de bağımsız milletvekili geldim, 50 tane AKP’li bana saldırdı, linç edeceklerdi, MHP’li vekiller korudu beni hatta bir gün öyle üzerime saldırırken Bahçeli yanındaki arkadaşı kaldırdı ‘Kamer Bey gel otur’ dedi” dedi.

 ‘OYUNA GELMEYİN’ DİYE SESLENDİ

Tuncelilere “oyuna gelmeyin” diye seslenen Genç, şöyle devam etti:

“Bazı çevreler Sayın Bahçeli’yi ‘Tunceli’ye sokmayalım, gelmesin’ şeklinde birtakım olaylar yaratmaya çalışıyorlar. Bu olayları yaratmaya çalışanlar AKP’lilerdir. Tayyip Erdoğan’ın ve Ahmet Davutoğlu’nun bir hesabı var, kardeş kavgası çıkarmak, Alevi-Sünni çatışmasını çıkarmak. Özellikle MHP ile Alevileri çatışmaya sokacak şekilde bir kavga çıkarmaya çalışıyorlar. Onun için ben hemşerilerimizden özellikle rica ediyorum, bu oyuna gelmesinler. Ben özellikle Tuncelili kardeşlerime rica ediyorum, oyuna gelmesinler, Bahçeli’yi en iyi şekilde karşılasınlar.”

“Tahriki yapan Ahmet Davutoğlu ve Tayyip Erdoğan’dır” ifadelerini kullanan Genç, “Bunlarda vatanseverlik değil, bunlarda iktidarseverlik, paraseverlik ön plandadır. Onun için bu oyunlara gelmesinler.” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz

Sayac