Türkçü Kapak Fotoğrafları
Timur DikR.Sağ

Fırat Çakıroğlu’nun Babası Konuştu

21 Şubat 2015 Cumartesi, 20:25

Ege Üniversitesi’nde teröristlerce bıçaklanarak öldürülen ülkücü genç Fırat Yılmaz Çakıroğlu için cenaze töreni düzenlendi. 

Defin işlemlerinin tamamlanmasıyla Çakıroğlu’nun tabutu cenaze aracına konuldu. Araç kortej eşliğinde sloganlarla Bornova Cumhuriyet Meydanı’na götürüldü. Binlerce kişi, Fırat Yılmaz Çakıroğlu için dua etti. Çakıroğlu’nun omuzlara alınan tabutu, bir kez daha cenaze aracına bindirildi. Anne Özlem Çakıroğlu, oğlunun fotoğrafını eline alıp en önde yürüdü. Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun cenazesi, daha sonra Özkanlar Fatih Cami’ne getirildi. Burada Çakıroğlu’nun cenazesini ise, binlerce kişi karşıladı. Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun babası Fuat Mahir Çakıroğlu, tabutun başından ayrılmadı. 

“Ben CHP’liyim. Oğlum MHP’li. Türk olduğu için saldırıya uğradı.”

İkindi vakti kılınan namazın ardından Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun cenaze namazı kılındı. Çakıroğlu’nun cenazesinin Pınarbaşı Mezarlığı’na götürülmesinin ardından baba Fuat Mahir Çakıroğlu konuştu.

Çakıroğlu, “Ben CHP’liyim, yönetici değilim. Gider oyumu kullanırım. Ama oğlum MHP’li oldu. Suç mu öyle olması? Oğlum Türk olduğu için saldırıya uğradı. Oğlumun üç ayı vardı mezun olmasına. Ona izin vermediler. Hep başarılı öğrencileri seçiyorlar. Bu organize bir hareket. Bu olaylar bitecek mi? Bitmeyecek, yine devam edecek. Önlem alınsın. Benim başıma geldi. Ben acıyı yaşadım başkaları yaşamasın.” dedi.

Dört Aydır Hedefteymiş

Üniversite içerisinde fotoğraflarının çoğaltılıp dağıtıldığı belirtilirken, Facebook’ta bir sayfada yer alan paylaşıma göre, Fırat Çakıroğlu’nun 4 aydır açık bir şekilde ölüm listesinde olduğu anlaşılıyor. Konuyla ilgili, “İzmir Emniyet Müdürü, İzmir Valisi, İçişleri Bakanı, Başbakan ve Cumhurbaşkanıdır. Bu kadar açık tehlike altında olan ve polise defaatle tehlikesi bildirilen biri böyle öldürülüyorsa bu beceriksizlik falan değil düpedüz ihanettir. Bu kadar kolay oluyorsa, bu arslanı bile isteye bu köpeklere yedirdiler demektir.” ifadeleri kullanıldı.


Fırat Çakıroğlu infaz kararı 4 ay önce alınmış

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz

Sayac