Türkçü Kapak Fotoğrafları
Timur DikR.Sağ

Ege’de Terörist Saldırı – 1 Ülkücü Öğrenci Öldürüldü

20 Şubat 2015 Cuma, 19:57

Ege Üniversitesi’nde (EÜ) terörist faaliyetler yürüttüğü belirtilen grupla, Ülkücü öğrenciler arasında çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. 


Ege Üniversitesi’nde terörist grup ile Ülkücü öğrenci grubu arasında, 2 gündür gerginlik yaşanıyordu. Bugün akşam saatlerinde gerginliğin büyümesi üzerine kavga başladı. Yaklaşık 300 kişinin karıştığı kavgada, bıçak, sopa ve taş kullanıldı. Kavga sırasında 2 öğrenci bıçakla ağır yaralanırken, çok sayıda öğrenci de hafif şekilde yaralandı. 

1 ÜLKÜCÜ ÖĞRENCİ ŞEHİT

Yaralanan Fırat Çakıroğlu’na müdahele etmek için gelen ambulansın yolunun, teröristlerce kesildiği ve ambulansın yaralı şahsa müdahele etmesinin engellendiği görüldü. Taş, sopa ve bıçakların kullanıldığı olayda Teröristler, 1 Ülkücü öğrenciyi (Fırat Çakıroğlu) şehit etti.

Polisin müdahalesiyle yatıştırılan kavganın ardından yaralılar, ambulanslarla Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı. Olayla ilgili çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Kampüs içerisindeki gerginlik polisin müdahalesi ile sonlanırken, hayatını kaybeden Çakıroğlu’nun arkadaşları Ege Üniversitesi Acil önünde toplanmaya başladı.

????????????????????????????????????????????????????????????????

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz

Sayac